Metodické prasiatko. Scenáre ku Dňu vedomostí pre žiakov základných škôl Lekcie na deň 1. septembra

"Deň zábavných lekcií."

Učiteľ MBOU "Stredná škola č. 2, Shchigry, Kursk región": Kretova Oksana Anatolyevna

Ciele:

    Urobte začiatok školského roka nezabudnuteľným, pomôžte plynulému prechodu z letných prázdnin na štúdium pomocou hravej formy aktivity.

    Rozvíjať pamäť, pozornosť, vynaliezavosť, logické myslenie, reč

    Rozvíjajte schopnosť spolupracovať a koordinovať svoje akcie.

Priebeh udalosti.

1. Organizačný moment.

Dobrý deň, milí rodičia, hostia, dievčatá a chlapci!

Dnes máme radostný sviatok – prvý školský deň po prázdninách. Gratulujeme vám k začiatku nového školského roka. Nech je naša trieda ľahká od túžby zvyšovať si vedomosti a zručnosti, nech je vrúcna od láskavého postoja k sebe navzájom. Chcel by som vám popriať zdravie, deťom úspechy v štúdiu a rodičom trpezlivosť a pochopenie, pretože nás čakajú nové hodiny, ťažké úlohy, ťažké diktáty, chlapci.

Vďačnosť rodičom

učiteľ. Chlapci! Pozrite sa na svojich rodičov, naozaj im na vás záleží. A aby ste dnes mali sviatok, našu triedu pripravili vopred: počas Letné prázdniny Priniesli to čisté a vytvorili pohodlie.

(Poďakovanie rodičom, ktorí pomohli triede pripraviť na nový školský rok.)

Viem, že sa na tento sviatok všetci pripravovali a viacerí naši žiaci sa dokonca naučili básničky na Deň poznania. Majú slovo. (Deti čítajú pripravené básne.)

Dobrý deň, školský rok!

Veľa šťastia, študenti!

Zvonček zvončeka

Nech zvonia, nech zvonia!

Zazvoň, zazvoň! Zazvoň, zazvoň,

Otváracie hodiny.

Napredujeme k poznaniu,

Bez poznania únavy!

Zvonček zvoní: veselo aj hlasno.

A duša je naplnená radosťou,

A tváre chlapcov kvitnú:

Nastal čas, lekcie začínajú!

Zvonček zvoní

Rozptýlenie veselého smiechu, -

Túžil po nás v letnej hodine.

Dobrý deň, škola, milá škola!

Dobrý deň, naša útulná, svetlá trieda!

A rodičia stoja na vedľajšej koľaji

A pozerajú na nás s nadšením,

Akoby sme to videli prvýkrát

Vaši chlapci vyrástli.

A sľubujeme vám

IN akademický rok nebuď lenivý

Pokúste sa tvrdo študovať

Usilujte sa o výšiny poznania,

Dosiahnite vysoké výsledky!

2. Komunikácia plánu podujatia.

A teraz, na počesť sviatku, budeme mať „Deň zábavných lekcií“. Tento deň vám pomôže mierne osviežiť si vedomosti z rôznych predmetov a nastaviť sa na nový školský rok.

Dnes v rozvrhu.

1. Ľahké fyzické cvičenie

2. Rozprávková literatúra.

3. Komická matematika

4. Nezbedná hudba

5. Vtipná gramatika.

6. Technológia „Túžby“.

Dúfam, že tieto zábavné lekcie bude sa ti to páčiť.

Musíme sa rozdeliť do skupín a splniť úlohy. Na konci všetkých lekcií zhrnieme a zistíme, ako ste VY pripravení na niečo nové školský rok.

1 lekcia. - ROZPRÁVKOVÁ LITERATÚRA.

Cvičenie 1.

Žiadame vás, aby ste odpovedali na otázky.

otázky:

1. Čím cestovala Emelya? (Na sporáku)

2. Na koho sa premenilo škaredé káčatko? (Do labute)

3. Witch's air transport? (malta, metla)

5. Hydina, ktorá môže znášať zlaté vajcia? (Kura Ryaba)

9. Zviera, ktoré je veľmi ťažké vytiahnuť z močiara? (hroch)

12. Poslal ho spisovateľ Nosov na Mesiac? (Neviem)

13. Obľúbené zviera starenky Shapoklyak? (potkan Lariska)

Najlepší predajca pijavíc (Duremar)

Koľko detí má koza s mnohými deťmi? (7)

Pride of Varvara the Beauty (cop)

Malvínin obdivovateľ (Pierrot)

Poľovník, ktorý ide na lov s fotoaparátom (pes Sharik)

Hrdinka z rozprávky, ktorá stratila sklenenú papučku? (Popoluška)

Stolička pre kráľa? (Trón)

Úloha 2.

- O akom prísloví hovoríme?

    Whirlpool - diabli (v stojatých vodách sú diabli)

    Čas je hodina (obchod je čas, zábava je hodina)

    Práca je ryba (nie je ľahké dostať rybu z rybníka)

    Rohy sú koláče (chata nie je červená v rohoch, ale červená vo svojich koláčoch)

    Oblečenie je myseľ (privíta ich oblečenie, ale myseľ ich odvráti)

    Priateľstvo je služba (Priateľstvo je priateľstvo a služba je služba.)

Toto bola prvá lekcia...

Lekcia 2 - Ľahké cvičenie. "Poďme hrať."

Pripravili sme si ruky.

1 úloha. takže,
Teraz otvoríme Deň vedomostí,
Usporiadame tu niekoľko úžasných hier.
Otočte všetkých k sebe
A potriasť si rukou s priateľom.
Všetci zdvihnite ruky hore
A posuňte vrch.
Veselo kričme: "Hurá!"
Je čas začať hry!
Pomôcť si navzájom
Odpovedz na otázku.
Iba ÁNO a iba NIE
Dajte mi odpoveď spolu.
Ak NIE poviete
Potom poklepte nohami.
Ak poviete ÁNO,
Potom tlieskajte rukami.

Najprv si zbalíme VEĽKÝ batoh, ktorý si vezmeme so sebou.
(deti musia odpovedať „Áno“ (tlieskať) alebo „Nie“ (dupnúť))
(Obrázok batohu)
Dáme na spodok vrecúško cukríkov? (ÁNO)
A čo policajná pištoľ? (NIE)
Dáme tam vinaigrette? (NIE)
Alebo možno svetlo úsmevov? (ÁNO)
Dáme do toho zrelý pomaranč? (ÁNO)
A čo obchod s potravinami? (NIE)
Kvetinový kôš pre priateľov? (ÁNO)
A rôznofarebné praclíky? (ÁNO)
Dáme šalát do vrecka? (NIE)
Úsmev a úspech? (ÁNO)
Hravý detský zvonivý smiech? (ÁNO)

Učiteľ: Skvelé!

A teraz si zahráme hru "Toto som ja, toto som ja, toto sú všetci moji priatelia"

Kto je veselá kapela
Chodiť každý deň do školy?
- Kto z vás udržiava poriadok?
Knihy, perá a zošity?
-Ktoré z vás deti?
Chodíte špinaví od ucha k uchu?
- Kto letí vpred tak rýchlo,
Čo semafor nevidí?
- Kto vie, že červené svetlo...
Znamená to, že neexistuje žiadny pohyb?
- Kto sa nebojí mrazu,
Korčuľuje sa ako vták?
- Kto z vás príde do triedy?
O hodinu neskôr?
- Kto si doma pripravil lekciu
Funguje to načas?
- Kto z vás nechodí zachmúrený?
Máte radi šport a telesnú výchovu?
-Koho z vás to chcem vedieť?

Lekcia 3. Komická matematika. .

Riešiť problémy.

1. Traja chlapci - Kolya, Andrey, Vova - išli do obchodu. Cestou našli 3 kopejky. Koľko kopejok by Vova našiel, keby išiel do obchodu sám? (3)

2. V miestnosti sú 4 rohy. V každom rohu je mačka. Oproti každej mačke sedia 3 mačky. Koľko mačiek je v miestnosti? (4)

3. Pole oralo 7 traktorov. Zastavili 2 traktory. Koľko traktorov je na poli? (7)

4. Obuvník sa rozhodol opraviť dva páry topánok. Na každú pätu dá pätku a každú pätku pribije dvoma klincami. Koľko podpätkov a nechtov bude potrebovať? (4 a 8)

5. Baba Yaga letí v mažiari navštíviť Koshchei the Immortal na 80 minút a 1 hodinu 20 minút späť. prečo? (Odpoveď: 1 hodina = 60 minút, 60+ 20 = 80 minút)

6. Horeli 4 sviečky, jedna zhasla. Koľko sviečok zostalo? (1)

7. V lustri horelo 6 žiaroviek, jedna zhasla. Koľko zostáva? (6)

8. Jedného muža sa pýtali, koľko má detí. Odpovedal: „Mám štyroch synov a každý má sestru. Koľko má detí? (5 detí: 4 synovia a 1 dcéra.)

Matematika

1. Na dvore sú sliepky. Všetky kurčatá majú 10 nôh. Koľko sliepok je na dvore? (5)

2. V lustri je 7 žiaroviek, z toho 5 vyhorených. Koľko žiaroviek treba vymeniť? (5)

3. Dvaja letni obyvatelia kráčali z dediny do mesta a ešte päť letných sa s nimi stretlo. Koľko letných obyvateľov išlo z dediny do mesta? (2)

4. Vera a Nadya sú sestry. Vera povedala, že má dvoch bratov a Nadya povedala, že má dvoch bratov. Koľko detí majú Vera a Nadya v rodine? (4)

5. V akom prípade pri pohľade na číslo 5 povieme 17? (Keď sa pozrieme na hodiny)

6. Marína mala jedno celé jablko, dve polovice a štyri štvrtiny. Koľko jabĺk mala Marína? (tri)

7. V mnohých rozprávkach hrdinovia odchádzajú do „ďalekých krajín“. Koľko pozemkov potrebuje pokryť? (trikrát deväť, t.j. 27)

8. Na stole boli 4 poháre s bobuľami. Chlapec zjedol 1 pohár bobúľ. Koľko pohárov zostáva? (4)

Lekcia 4 – Naughty MUSIC (vypadnutie čarodejníka)

Dramatizácia piesne

5.Vtipná gramatika.

hádajte hádanku a nájdite pravopis v odpovedi:

Chodí so vztýčenou hlavou,

Nie preto, že by bol dôležitý počet.

Nie kvôli hrdej povahe,

Ale pretože on... ( naživo raf)

Z horúcej studne

Voda tečie cez nos. ( cha ynik)

Som mak

Spadol na cestu

Zastavil ťa -

Dokončili ste príbeh. (To chk A)

S bradou, nie starý muž,

S rohmi, nie s býkom,

Doja, nie kravu,

S páperím, nie vtákom,

Lýko ťahá, ale nepletie lykové topánky. (Komu O vzadu)

Namiesto chvosta - hák,

Namiesto nosa je tam ňufák.

Prasiatko je plné dier,

A háčik je vrtký. (prasa b ja)

Veštenie

učiteľ. Aký bude pre vás nový školský rok? V obálke sú obrázky. Vyberajte po jednom a ja vám vysvetlím, čo vás čaká v novom školskom roku.

(Študenti si vyberajú karty s obrázkami jeden po druhom.)

VTÁK. Šťastie, ako vták, je vrtkavé; Nezívajte, chyťte ju a pevne držte!

ZMRZLINA. Je taká zima, očakávajte problémy, ale aby vás neobťažovali, je lepšie urobiť si domácu úlohu!

KVETINA. Nezabudnite zablahoželať svojmu obľúbenému učiteľovi k začiatku školského roka! Celý rok bude mať skvelú náladu!

CAT VEDEC. Múdrosť v knihách! Čítajte viac, choďte do knižnice častejšie!

VLAŠSKÉ ORIEŠKY. So zvláštnym zápalom budete musieť hrýzť žulu poznania. Naučte sa všetky pravidlá!

GUĽA. Nezabudnite byť počas celého školského roka aktívny na telesnej výchove. Pamätajte: v zdravé telo zdravý duch!

SLNKO. Buďte vrúcni a láskaví, ako slnko, potom budete mať veľa priateľov. Každý sa bude chcieť vyhrievať v lúčoch vašej láskavosti!

ZLATÁ RYBA. Všetky vaše želania sa splnia iba pod jednou podmienkou – nemeškať do školy!

VÁZA. Buďte pozorní, všímajte si krásu sveta okolo seba. Pri kreslení a práci bude denník zobrazovať iba A.

KRÁLKA. Budeš si musieť poplakať... na konci školského roka. Štúdium si užijete natoľko, že sa vám nebude chcieť ísť na letnú dovolenku.

SOAP. Buďte čistý, uprataný, slušný. Nezabudnite sa usmievať na riaditeľa - možno vás nezavolá do svojej kancelárie.

GLOBE. Čaká vás cesta. Kde a kedy je zatiaľ nejasné. Hlavnou vecou nie je plávať po tabuli, odpovedať sebavedomo, bez chýb!

HORSE. Pamätajte, že škola nie je dostihová dráha. Neodporúča sa ponáhľať sa po chodbe ako kôň, klusať, cválať alebo kráčať.

CLIP. Chystáte sa stretnúť dobrého priateľa.

ŽIAROVKA. Napadne vás geniálny nápad.

PRAVIDLO. K poznaniu prídete po priamej ceste.

TLAČIDLO. Naučte sa svoje lekcie, inak to bude vtip.

PEN. Nezabudnite si zapísať domácu úlohu.

KEY. Kľúč k poznaniu určite nájdete.

SHELL. Tento školský rok sa dozviete veľa o podmorskom svete.

CANDY. Čaká vás sladký život.

"Strom prianí."

Rastie tu strom prianí. Má len kmeň a chýbajú mu listy. Každý z vás má na stole kúsok papiera. Napíšte naň svoje želania, čo by ste chceli dosiahnuť v 3. ročníku alebo čo očakávate od tohto školského roka. Svoju vetu môžete začať slovami: „V 3. triede I...“. A nezabudnite sa podpísať menom a priezviskom. Tieto listy zavesíme na stromček a na konci roka ho vyberieme a spolu s vami uvidíme, či sa vaše sny splnili...

Je tu jeseň. Ahoj škola!

Zazvonil veselý zvonček,

A vy ste vstúpili prvýkrát

Do svetlej a priestrannej triedy!

Čo je tu potrebné? Nebuď lenivý

A usilovne študovať

Vedieť o všetkom na svete

A dostať rovno A.

Všetci sa poznáte. Pozrite sa na tých napravo, naľavo, za vami, pozerajte sa okolo seba, usmievajte sa na všetkých. Chlapci, čo si myslíte, že hovorí úsmev?

A úsmev nám tiež hovorí, že máme dobrá nálada. Skúsme začať každý deň v škole s úsmevom.

Ste pripravení mať dobré známky v škole? Ktoré?

Hra "Známky".

Vopred urobte známky z kartónu – 2, 3, 4, 5. Urobte 2 dvojky a trojky a štvorky a päťky – v pomere 2 – 3 dobré známky pre každé dieťa. Učiteľ predvádza „známky“, ukazuje, že existujú aj dvojky a trojky. Vopred si urobte tašku s tajnou priehradkou. Na to berieme obvyklé papierový sáčok na darčeky. Na spodnej strane je nalepená ďalšia vrstva papiera, aby sa vytvorilo tajné vrecko. Všetky ročníky sú demonštratívne umiestnené v taške, no dvojky a trojky opatrne oddeľujeme do doplnkového vrecka. Počas súťaže učiteľ prechádza po radoch, deti strčia ruku do tašky a vytiahnu 2-3 značky. Je jasné, že všetky deti dosahujú len dobré známky.

To sú zázraky! Pozrite, všetci máte len 4 a 5! Kde sú dvojky a trojky? Poď, uvidíme! (strčí ruku do tašky a z tajného vrecka vytiahne všetky dvojky a trojky a ukáže ich deťom). Pozri, trojky a dvojky sú stále vo vreci! Také zázraky! To znamená, že v našej triede nebudú žiadni chudobní žiaci. Poďme si všetci spoločne zatlieskať, aby sa toto kúzlo naplnilo a vy sa učili len s dobrými známkami.

Oh! Kto nám to klope na dvere? Niekto musel meškať. (Vstupuje poštár Pechkin s listom)

„Dobrý deň, milí chlapci!

Ja, kráľovná Krajiny vedomostí, sa ponáhľam zablahoželať vám k prvému školskému dňu, želám vám, aby ste sa učili len päť, dozvedeli sa viac zaujímavých vecí v mojej krajine a pozývam vás na váš prvý školský výlet do nekonečnej Zeme vedomostí . Dúfam, že vaša cesta bude zaujímavá a užitočná. Kráľovná vedomostí"

Ideme na výlet?

Odporúčam vám ísť docestovať na školskej lodi.

(Rozloženie je zverejnené na tabuli). Aby ste sa usadili na lodi, vezmite si ceruzku a napíšte svoje meno na kruh (môžete nakresliť tvár), ktorý leží na stole. Teraz prilepme tieto kruhy na našu loď. pripravený? Ideme na stanicu 1.

1 stanica "Rozpoznať".

Učiteľ: Naša loď zakotvila na stanici „Recognize-ka“. Tu sme sa stretli Neviem. Pripravil si hádanku.

Je tu veselý svetlý dom,

Je v nej veľa šikovných detí,

Tam píšu a počítajú,

Kreslite a čítajte.

Čo je to za čarovný dom?

(Škola).

Ako sa volajú deti, ktoré chodia do školy? Kto sú školáci?

Ako inak sa dajú nazvať? (Študenti) Dnes ste prekročili prah našej školy nie ako hostia, ale ako študenti. Každá škola má svojepravidlá, ktoré musí dodržiavať každé dieťa.Chcete vedieť, ktoré?

No, chlapci, buďte ticho!

Začína sa lekcia.

Stať sa študentom

Toto musíme vedieť.

Ak chceš odpovedať, nerob hluk.

Stačí zdvihnúť ruku.

Ak chceš odpovedať, musíš sa postaviť,

Keď vám dovolia sadnúť si, sadnite si.

Stôl nie je posteľ

A nedá sa na ňom ležať.

Sedíte pri stole štíhlo

A správať sa dôstojne.

Ste pripravení dodržiavať tieto pravidlá?

Potom vám to rodičia prečítajú trest A vy, keď sa vás opýtajú: "Si pripravený?" Jednohlasne odpovedzte „Pripravený“.

Prišla požadovaná hodina,

Si zapísaný do prvého ročníka

Ty, môj priateľ, počúvaj nás

Dáme vám objednávku!

Si pripravený?

Vstávajte skoro ráno

Dôkladne sa umyte

Aby ste sa vyhli zívaniu v škole

Nešúchajte nos do stola

Si pripravený?

Trénujte sa na objednávku

Nehrajte sa s vecami na skrývačku

Vážte si každú knihu

Udržujte svoju aktovku čistú!

Si pripravený?

Oblečte sa úhľadne

Aby bolo príjemné sa na to pozerať

Nechichotajte sa v triede

Nehýbte stoličkou tam - nehýbte ju sem!

Si pripravený?

Nebuďte podpichovaní, nebuďte arogantní

Pokúste sa pomôcť všetkým v škole

Nadarmo sa nemračte, buďte odvážnejší

A nájdeš priateľov!

Si pripravený?

Povedzte všetkým o škole

Vážte si česť školy

Ak chcete získať značku "5"

Si pripravený?

Výborne! Prešli prvým testom. Plavíme sa ďalej na 2. stanovište.

2. stanica „Dajte sa dokopy“.

Hra „Zbierajte kufrík“

- Mám školský predmet, môžete ho uhádnuť počúvaním hádanky.

V ruke nosím nový dom,

Dvere domu sú zamknuté.

Obyvatelia sú tu z papiera,

Všetko strašne dôležité.

(aktovka)

Teraz mi pomôžte Neviem správne si zabaľte školskú tašku. Môžeš pomôcť? Vypočujte si hádanku, hľadajte odpoveď na mojom stole a vložte si ju do kufríka na svoje miesto.

(Ukladanie vecí do kufríka do poriadku)

1. Poznám každého, každého učím.

Ale ja sám som vždy ticho.

Aby si sa so mnou spriatelil,

Musíme sa naučiť čítať a písať.

(Primer)

2. Buď som v klietke, potom som v rade,

Napíšte mi - ka,

Môžete tiež kresliť

Čo som?

(Notebook)

3. Nevyzerá ako malý muž

Ale má srdce.

A pracovať po celý rok

Dáva svoje srdce.

Píše, keď je diktované,

Kreslí a kreslí,

A dnes večer

Vyfarbí mi album.

(ceruzka)

4. Milujem priamosť

Som najpriamejší

Urobte rovnú čiaru

Pomáham všetkým.

(Pravítko)

5. Bez strachu si urobte vlastné vrkoče

Namáča ho do farby.

Potom s nafarbeným vrkočom

V albume vedie po stránke.

(strapec)

6. Môj chrbát je špinavý.

Ale moje svedomie je čisté...

Vymazal som škvrnu z listu.

(guma)

7. Potrebujete ma na objednávku.

Neprevracajte stránky nadarmo.

Kde ležím, čítam.

(záložka)

8. Akú palicu máš v ruke?

Rýchlo kreslí na kus papiera?

Napísali ste všetko, čo potrebujete?

Daj si to do peračníka!

(pero)

9. Som pripravený oslepiť celý svet -

Dom, auto, dve mačky.

Dnes som vládcom -

Mám... (plastelínu)

10. Vyzerám ako krabica

Položil si na mňa ruky.

Školák, poznáš ma?

No, samozrejme, že som... (peračník)

navrhujem hádaj školské zvuky. Pozor! Zatvorte všetkým oči!

(štetec v pohári, zvonček, nožnice na strihanie papiera, strúhadlo a ceruzka, otáčanie stránok učebnice, vyfarbovanie ceruzkou). Výborne! Viete, čo robia žiaci v škole?

Aj tento test ste zvládli. Poďme plávať ďalej.

3. stanica "Smekay-ka"

(Slová sú napísané na tabuli) - Prečítajte si, čo je napísané na tabuli.

mama ocko babka dedko sestra brat ja

Ako môžeš všetkých zavolať jedným slovom? (rodina)

Nechajte svoju rodinu, aby vám pomohla študovať, podporovala vás a tešila sa z každého vášho úspechu.

Teraz poďme vyriešiť zložitý problém s celou rodinou.

Hra „Mix-up Tales“.

Úloha: uhádni, z koľkých rozprávok pozostáva môj príbeh.

Ľahnúť si Snehová kráľovná Nemohla som zaspať na hrášku, ale nemohla som zaspať, pretože Brémski hudobníci celú noc hrali hudbu pod oknom a Kocúr v čižmách tancoval s Popoluškou a Palček a Červená čiapočka spievali piesne.

(7 rozprávok : "Snehová kráľovná", "Princezná na hrášku", "Hudobníci z Brém", "Kocúr v čižmách", "Popoluška", "Tom palec", "Červená čiapočka").

Výborne chlapci! Dokončili ste moje úlohy. Myslím, že všetci môžetebyť prijatý do školského bratstva a ocenený hrdým titulom PRVÝ TRIEDA. A teraz nadišla chvíľa na slávnostné vyhláseniesľub prvej triedy, po ktorom sa stanete členmi veľkej a priateľskej školskej rodiny!

PRÍSAHA PRVÁKA

A noste v batohu „dobré“ a „výborné“.

Prisahám!

Prisahám, že sa budem veľmi snažiť

Už žiadne boje s priateľmi!

Prisahám!

Prisahám, že som dobre vychované dieťa,

Nebehajte po škole, ale kráčajte.

Prisahám!

A ak poruším svoju prísahu,

Potom darujem svoj mliečny zub,

Potom sľubujem, že budem umývať riad navždy,

A nebudem sa hrať na počítači!

Prisahám!

Vždy budem dokonalé dieťa

Prisahám!

Je ťažké vychovávať svoje deti,

Na to potrebujete vedieť veľa.

Chcel by som zaželať svojim rodičom:

Vždy pomáhajte deťom so všetkým,

Pripravte dieťa ráno do školy,

Dajte dobré slová na rozlúčku včas,

A nezabudnite sa prejsť cez deň voľna,

Aby sme sa vyhli chorobám všetkých,

Stále musíme otužovať deti,

Všetci sa tiež zúčastňujú stretnutí,

Pomôžte škole, ako sa len dá.

A čo je najdôležitejšie - nepochybne -

Prajem vám trpezlivosť!

Vážení rodičia! Si na rade, aby si dalprísaha rodičov prvákov!

Prísaha rodičov prvákov

Prisahám (buď som matka alebo som otec)

Vždy povedzte svojmu dieťaťu „Výborne“!

Prisahám!

Prisahám, že nebudem „budovať“ vzdelanie svojho dieťaťa,

Prisahám, že s ním zvládnem cudzí jazyk.

Prisahám!

Prisahám, že ho nebudem karhať za zlé známky.

A pomôžte mu urobiť domácu úlohu.

Prisahám!

A ak poruším svoju prísahu,

Potom darujem svoj posledný zub,

Potom sľubujem svojmu dieťaťu

Denne kŕmte vareným kondenzovaným mliekom!

Prisahám!

Potom budem ideálny rodič

A nikdy nezabudnem na svoju prísahu!

Prisahám!

Vaša prvá lekcia vedomostí sa skončila. Zajtra budeme pokračovať v našej ceste Krajinou poznania

Veselý zvonček zvoní,

Volanie detí do triedy.

Dvere školy sú otvorené

Teraz vždy pre vás.

Tieto slová znamenajú, že od dnešného dňa škola č. 1 pre vás je to druhý domov a vždy ho môžete vidieť. Teraz sa na seba usmejme a nech je to dobrá tradícia.

Na tabuli: Budeme spolu (najskôr zatvorené)

4 zimy - 816 dní

4 pramene - 32 tisíc lekcií

4 jesene - 50 tisíc hodín

Môže niekto vysvetliť, čo tieto čísla a slová znamenajú?

Možno vám to už bude jasnejšie? (otvorím prvý riadok)

Áno, máš pravdu, toľko zím a jari, dní a ponaučení budeme spolu.

(na plagát lode je pridaný názov"Krajina vedomostí")

Naša cesta sa tu nekončí a bude pokračovať ešte mnoho rokov, a aby sa na dnešný sviatok dlho spomínalo, pripravil som pre vás malé darčeky. (Predstavujeme knihy a balóny.)

Ahoj,

Vážení chlapci!

ja, Kráľovná krajiny poznania,

Ponáhľam sa vám zablahoželať

Šťastný prvý deň v škole, prajem ti len sa učiť

5, zistite ďalšie zaujímavé veci v mojej krajine

a pozývam ťa na tvoj prvý školský výlet do nekonečna Krajina poznania . Dúfam, že vaša cesta bude zaujímavá a užitočná.

Kráľovná poznania

  • pripraviť deti na začiatok školského roka;
  • vytvoriť skvelú prázdninovú náladu;
  • hovoriť o význame školy a vedomostí pre človeka;
  • rozvíjať pozorovacie schopnosti a záujem o nové veci.

Vybavenie:

  • mapa sveta a Ruska;
  • karty so slovami so školskou tematikou;
  • projektor alebo iný spôsob zobrazovania obrázkov.

Počas vyučovania

I. Organizačný moment

II. Aktualizácia vedomostí

učiteľ:„Chlapci, blahoželám vám všetkým k začiatku školského roka. Kde ste v lete dovolenkovali? Zoberme si vlajky jednu po druhej a označme si na mape miesta, kde ste odpočívali. Chlapci, kto z vás by chcel počuť: kde a ako dovolenkoval.“ (Deti si vyberajú rozprávača, môže si ho vybrať aj učiteľ)

učiteľ:„Som rád, že si si dobre oddýchol. Hlavná vec je, že ste dospeli a ste pripravení pracovať. Teraz odpovedz:

Je začiatok jesene, v čom prirodzený fenomén prejavuje sa to?

III. Zverejnenie témy

učiteľ:"Nechajte deti čítať verš so mnou." Učiteľ na projektore zapne diapozitív s básňou.

učiteľ:

„Prebuď sa, prosím!

Vyskočte ako ranné vtáčatá!

Vyhladíme kúkoľ

A oblečieme si vrkôčiky stuhami.

Dav detí s kvetmi

Prechádza ranná pohoda.

Buďte prosím veselí

Zbieranie zošitov do kufríka!

Koniec koncov, čvachtali sme sa v rieke,

Vyprážali sme v solárnej rúre, -

Začiatkom jesene

Beriem farebné gule

A letím do školy,

Píšem a čítam, -

Buď ticho, prosím!

Ostrenie stĺpikov v triede,

Hrať žarty

Robte tváre

Pohrávať sa,

Odpoveď zo stropu -

Neváhajte, prosím!

Každý-

Majte uši hore!

Buďte prosím veselí!"


učiteľ:“Dnes je 1. september – začiatok školského roka, ktorý začína dnes a končí v máji. Získavanie vedomostí je pre človeka veľkým luxusom. Nie všetky deti na planéte môžu študovať. Veď v škole je človek obohatený o vedomosti – stáva sa človekom.“

učiteľ:„Samotné slovo škola zaviedol do používania český humanistický pedagóg Jan Komenský (1592-1670). Toto je skratka slova. A v preklade to znamená „Mysli múdro, konaj vznešene, tvor zručne“. V Rusku existujú tieto typy škôl:

  • počiatočné(1-4);
  • stredná (5-9);
  • vyšší stredoškolský (10-11);
  • inštitúcie odborného vzdelávania;
  • školy náboženskej výchovy“.

učiteľ:„V Rusku je asi 70 tisíc škôl, kde študuje 20 miliónov detí. Po skončení školy dostávajú deti imatrikulačný list.“

Telesná výchova a výchovná hra

učiteľ:„Prvá vyučovacia hodina v školskom roku už tradične nesie názov Deň vedomostí. Tento deň je symbolom toho, že každý, kto dnes ráno prekročil prah našej školy, je už o rok starší a múdrejší.“

učiteľ:„Poznáte sa už niekoľko rokov. Počas štúdia ste sa spriatelili a naučili ste sa rozumieť. Chcete to skontrolovať? Poďme si zahrať hru Krokodíl. Budete musieť ukázať triedu bez použitia reči alebo ukazovania na samotný objekt, charakteristické rysy slovo, ktoré môžete ukázať. Chce byť niekto prvý?

Učiteľ vyloží na stôl kartičky so slovami súvisiacimi so školou. Študent príde, vyberie kartu, prečíta ju a podá ju učiteľovi. Potom sa postaví pred triedu a bez slov ukazuje tento predmet: čo s ním robia, ako ho používajú. Deti hádajú, kto uhádol, dostane znamienko plus a nahradí ten, ktorý sa zobrazuje. Na konci hry sa učiteľ pozrie na to, kto má najviac plusov a dá mu známku.

učiteľ:"Páčila sa vám hra, deti?"

IV. Pokračovanie témy lekcie

učiteľ:“U nás sa známky udeľujú na päťbodovej a dvanásťbodovej škále. Navyše, čím vyššie skóre, tým lepšie. Ale v iných krajinách je všetko inak – čím nižšie skóre, tým lepšie. Získať jednotku alebo dvojku je snom všetkých vynikajúcich študentov. A keď chalani z rozdielne krajiny chvália sa napríklad tým, že majú samé jednotky a dvojky, tešia sa z toho, že sú chudobní žiaci a želajú ostatným, aby tento úspech dosiahli. Preto musíte najprv pochopiť, v akej krajine človek žije, aké vlastnosti má jeho krajina. Potom už len začnite o takýchto témach komunikovať.“

učiteľ:"Deti, prečo si myslíte, že sa musíme učiť?"

učiteľ:"Je to tak, musíte študovať, aby ste neskôr, keď vyrastiete, mohli dosiahnuť veľa víťazstiev v živote, aby ste sa stali špecialistom v podnikaní, ktoré vám prinesie príjem a potešenie. Aby ste mohli žiť naplno, musíte študovať. Môžete žiť bez toho, aby ste vedeli veľa vecí, ale potom bude jednoducho škoda, že niekto vedľa vás bude hovoriť o niečom všeobecne známom a vy nebudete vedieť, o čom hovorí. Keď vyrastiete, chcete byť hodnými a sebavedomými ľuďmi, však? Aby ste to urobili, musíte študovať. A my učitelia vám s tým radi pomôžeme.“

učiteľ:„Teraz si spolu so mnou prečítajme verš na rozlúčku pre nový školský rok:

Počúvaj, neotáčaj sa

Naučte sa byť múdri!

Všetko z dnešného dňa

Je dovolené chodiť do školy!

Všetky lekcie, ako vždy,

Začínajú o deviatej!

Veľký aj malý,

S pehami aj bez nich

Objednané študovať

Skúste, nebuďte leniví,

Aby bolo na čo byť hrdí!“

učiteľ:"Chlapci, poďme si predstaviť, akú školu by ste chceli v budúcnosti vidieť, aká by mala byť podľa vás?"

učiteľ:“Ešte raz, pekné sviatky všetkým!”

Domáca úloha.

Zostavte ústny príbeh na tému škola budúcnosti.

Pripravte svoje deti na prácu. Dajte im vedieť, že čas na odpočinok uplynul a je čas pracovať. štúdium - najdôležitejší proces, ktorý bude účinný len vtedy, keď sa s ním bude zaobchádzať s náležitou starostlivosťou.

Ciele:

Rozvoj kognitívnych záujmov;

rozvoj tvorivosť;

Podpora zmyslu pre láskavosť a empatiu, schopnosť prísť na pomoc;

pestovanie kultúry správania;

Zanechajte nezabudnuteľný dojem z prvej hodiny, čím prejavíte túžbu detí študovať v škole;

Vzdelávanie lásky k poznaniu, škole, k procesu poznávania sveta prostredníctvom vzdelávacích aktivít.

Vybavenie:

1. Farebne vyzdobená trieda: balóny, plagáty „1. september“, „Deň vedomostí“, kvety, jesenné lístie;

2. Nahrávky piesní na školskú tému;

3. Prezentácia.

Postup osláv:

Prišiel september, leto sa skončilo -

Sviatok vedomostí, učenia a známok je tu!

Veselú dovolenku, priatelia!

Dvere školy sa opäť otvoria

Zajtra začína školský deň.

A dnes je slávnostná hodina!

Prvý september.

V tento deň všetky cesty vedú do školy.

Vystrojení žiaci, nadšení rodičia a učitelia.

Na tento deň je u nás štátny sviatok – Deň vedomostí.

Podľa dobrej tradície prvé zvonenie v novom školskom roku zvoláva na hodinu vedomostí. Všetky deti pozýva do obrovského a tajomného sveta – sveta Poznania. Pripomína nám, že každý, kto dnes prekročil prah školy, zostarol o rok. Pred nami, chlapci, sú nové lekcie, ťažké úlohy, ťažké diktáty. Ale dnes, na počesť sviatku, je „Deň zábavných lekcií“. Pomôžu vám mierne aktualizovať vedomosti z rôznych predmetov a nastaviť sa na nový školský rok.

Dnešný rozvrh:

1. Rozprávková literatúra.

2. Neposlušná gramatika.

3. Zábavná matematika.

4. Vtipné prostredie.

Dúfam, že sa vám zábavné lekcie budú páčiť.

Musíme spoločne odpovedať na otázky a plniť úlohy. Na konci všetkých lekcií zhrnieme a zistíme, či ste VY pripravení na nový školský rok.

1 LEKCIA. Rozprávková literatúra.

Cvičenie 1.

– Môžete odpovedať na otázky.

1. Čím cestovala Emelya? (Na sporáku)

2. Na koho sa premenilo škaredé káčatko? (Do labute)

3. Witch's air transport? (malta, metla)

4. Hrdinka rozprávky, ktorá stratila sklenenú papučku? (Popoluška)

5. Hydina, ktorá môže znášať zlaté vajcia? (Kura Ryaba)

6. Materiál, z ktorého bol vyrobený nezlomný vojak z Andersenovej rozprávky? (cín)

7. Čo je Hottabychova magická sila? (V brade)

8. Postava z ruskej rozprávky, ktorá chytila ​​šťuku vedrom? (Emelya)

9. Zviera, ktoré je veľmi ťažké vytiahnuť z močiara? (hroch)

10. Stolička pre kráľa? (Trón)

11. Aibolitovo povolanie? (lekár)

12. Poslal ho spisovateľ Nosov na Mesiac? (Neviem)

13. Obľúbené zviera starenky Shapoklyak? (potkan Lariska)

14. Kto bol princ z rozprávky o Cippolinovi? (citrón)

Úloha 2.

Korney Ivanovič Chukovsky napísal veľa rozprávok pre deti:

1. ŠVÁB, 2. AIBOLIT, 3. STRÝKO STEPA. 4. BARMALEY.

Je tu chyba a ak áno, aké je to číslo? (3)

Úloha 3.

1. Písmená sú vytlačené, veľmi úhľadné.

Listy píšem na písanie sám. (pero)

2. Som šikovný.

Mojou hlavnou črtou je priamosť. (Pravítko)

3. Potrebujete ma na objednávku.

Neobracajte stránky nadarmo!

Prečítajte si, kde som. (záložka)

4. Som špinavý chrbát.

Ale moje svedomie je čisté:

Vymazal som škvrnu z listu. (guma)

5. Ceruzka vo mne je tak roztrhnutá,

Ale nezlomí sa.

Pero je v tme,

Ale je ľahké ho nájsť. (Peračník)

6. Napísal som sto papierikov.

A keď som začal,

Do peračníka sa zmestilo ťažko. (ceruzka)

7. Nad papierom, nad listom

Stále vrtí chvostom.

A nielen máva, ale rozmazáva kus papiera.

Farby v rôznych farbách.

Páni, aká krása! (strapec)

8. Učiteľ je v mojom kufríku.

SZO? To nemôže byť! naozaj?

Prosím, pozrite sa, je tu.

Jeho meno pozná každý. (učebnica)

LEKCIA 2. Nezbedná gramatika.

– V zlomyseľnej hodine gramatiky na vás čakajú štyri zaujímavé úlohy:

Cvičenie 1.

Odpovedz na otázku:

Pomenujte hlavné časti vety. (predmety a predikáty)

Aké časti slova poznáš? (ROOT, PRESIDENT, SUFFIX, ENDING)

Aké zvuky sú v ruskom jazyku? (SLUŽBY A SÚHLUHÁDKY)

Aké časti reči poznáte? (podstatné meno, podstatné meno, kapitola, príd., miesto, príslovka, podstatné meno, číslovka, príčastie a gerundium)

Úloha 2.

Slová sú napísané na tabuli v určitom poradí:

1. VEĽKÝ, 2. OBROVSKÝ, 3. OBROVSKÝ, 4. OBROVSKÝ.

Aby bola reťaz logicky správna, je potrebné prehodiť dve slová.

Aké čísla sú tieto 2 slová? (3 a 4)

Úloha 3.

Prečítajte si to. Je to návrh? Dokázať to. Čo je s tým? Opravte to.

Aké pravidlá boli nesprávne?

Nájdite hlavné časti vety.

Žijem v líščej divočine.

Úloha 4.

V ruskom jazyku sú výrazy, v ktorých sa človek porovnáva so zvieratami. Zapamätajte si ich a pomenujte ich.

Funguje ako... (mravec)

Praskanie ako... (straka)

Spieva ako... (slávik)

Nepríjemné ako... (lietať)

Červená ako... (rakovina)

Dupne ako... (slon) Nafúkne sa ako... (morka)

Hlúpy ako... (ryba)

Mulish)

3 LEKCIA. Zábavná matematika.

Cvičenie 1.

Odpovedz na otázku.

Ktoré geometrické obrazce Vieš?

Ako zistiť obvod mnohouholníka? (ZLOŽENÉ VŠETKY STRANY)

Ako určiť, o koľko je jedno číslo väčšie ako druhé?

(ODČÍTAJTE MENEJ OD VÄČŠIEHO)

Zväčšiť 72 o 18. (90)

O koľko je 43 väčšie ako 11. (32)

Úloha 2.

Navrhuje sa riešiť 6 veľmi komplexné úlohy, ale pamätajte, že matematika je dnes zábava.

1. Na dvore sú sliepky. Všetky kurčatá majú 10 nôh. Koľko sliepok je na dvore? (5)

2. V lustri je 7 žiaroviek, z toho 5 vyhorených. Koľko žiaroviek treba vymeniť? (5)

3. Misha má 3 páry palčiakov. Koľko rukavíc pre ľavú ruku? (3)

4. Dvaja letni obyvatelia kráčali z dediny do mesta a ešte päť letných sa s nimi stretlo. Koľko letných obyvateľov išlo z dediny do mesta? (2)

5. Horelo 10 sviečok. 3 zhasla. Koľko sviečok zostalo? (10)

6. Vera a Nadya sú sestry. Vera povedala, že má dvoch bratov a Nadya povedala, že má dvoch bratov. Koľko detí majú Vera a Nadya v rodine? (4)

4 LEKCIA. Vtipné prostredie.

Cvičenie 1.

Mená vtákov sú napísané na tabuli (hádajte):

1. VEŽA 2. KUKUKA 3. SWIFT 4. LARK 5. STARLING.

- Hádajte hádanky:

Hniezdo si stavia na poli,

Kde rastú rastliny.

Jeho pieseň a let

Zapísané do básní. (lark - 4)

Aký druh jarného čierneho vtáka

Sedí takmer na nos traktora. (veža - 1)

Tento vták nikdy nebude

Nestavia si hniezda pre seba,

Necháva vajíčka pre susedov

A na kurčatá si nepamätá. (kukučka - 2)

Aký vták letí rýchlosťou auta? (rýchlo - 3)

Čo majú tieto vtáky spoločné a v čom sa líšia? (Všetky sú sťahovavé, kukučka si nestavia hniezda)

Pomenujte ďalšie slovo a zdôvodnite prečo? (kukučka - zh.r.; škorec - žiadna hádanka)

Úloha 2.

Názvy farieb sú napísané na tabuli:

1. HARMANČEK, 2. RUŽA, 3. ZVON, 4. NEPREDAJ.

Nájdite ďalšiu kvetinu a zdôvodnite svoju odpoveď. (2)

Úloha 3.

Odpovedz na otázku:

1. Ako sa volá naša krajina, v ktorej žijeme? (Rusko)

2. V akej oblasti žijeme? (Pskovskaya)

3. Ako sa volá naša rieka? (Lovat)

4. Adresa školy (ul. Družby, 33/20)

Úloha 4.

Po preusporiadaní písmen by ste mali dostať mená zvierat:

AKRE, DVOR, KUTILA, SILA, UCH, KRMIVO.

(RAKOVINA, KRTEK, SLIMÁK, LÍŠKA, Sokol, KOMÁR)

– Naše hodiny sa skončili. Poďme si to zhrnúť.

Deň poznania je sviatkom kníh, kvetov, úsmevov, svetla.

Gratulujem k víťazstvu v testoch a začiatku školského roka.

Som rád, že si cez leto na nič nezabudol!

A našu cestu ukončíme v máji.

Môžeme sa volať 3. trieda?

Naša trieda je RODINA.

Už má dva roky. A rok čo rok bude silnejší, priateľskejší!

Moji rodičia aj vaši rodičia sa hlavne starajú, chlapci, aby z vás vyrástli dobrí ľudia.

Prajem vám, aby vo vašich rodinách vždy vládol pokoj a mier, aby vám vždy svietilo slnko nad hlavami.

1. Denníky, učebnice

2. Zapíšte si rozvrh a čas na utorok

Mierová hodina 1. septembra 2017 je každoročná triedna hodina, ktorú vedú učitelia základných, stredných a stredných škôl s cieľom priblížiť žiakom národné, kultúrne a univerzálne hodnoty, rozvíjať u detí vlastenectvo a vzbudzovať lásku a úctu k národom svet. Celo ruská lekcia Mier na Deň vedomostí sa uskutočňuje individuálne pre každú triedu alebo paralelne s využitím videí a prezentácií na príslušné témy, vzdelávacích úloh a kvízov, zaujímavých herných scenárov a tematických súťaží. Prvá vyučovacia hodina 1. septembra je zásadným štartom v novom školskom roku, preto by sa na ňu mal každý učiteľ pripraviť vopred.

Zaujímavá lekcia z Mieru 1. septembra 2017: prezentácia (1. ročník)

Prvý výlet do školy v novom školskom roku je vzrušujúcou udalosťou nielen pre deti a ich rodičov, ale aj pre učiteľov. Veď práve na prvej vyučovacej hodine si deti vytvoria rozhodujúci názor na celý proces učenia, učiteľský zbor, vedu a iné pojmy. To znamená, že vypracovať zaujímavú lekciu o Miere (1. 9. 2017) pre 1. ročník učiteľmi základných škôl je dôležitá a veľmi zodpovedná úloha.

V posledných rokoch nie je prvý septembrový deň v ruských školách vzdelávacím dňom. Je to skôr vzrušujúci moment stretnutia s novými učiteľmi, starými priateľmi, školským dvorom atď. Na Deň vedomostí je zvykom viesť jedinú lekciu Mier, ktorej jednotnú tému tradične stanovuje ministerstvo pre všetky školy a triedy. Najčastejšie ide o jeden z globálnych problémov sveta, ktorého podstatu musia učitelia deťom sprostredkovať. A keďže pre žiakov 1. stupňa nie je jednoduché vysvetliť dôležité veci na hodine Svet 1. septembra 2017, musia využívať množstvo metodických techník a vekovo špecifických prvkov: interaktívne resp. herná uniforma vedenie vyučovacej hodiny, prezentácie a pod., multimédiá, obrazové materiály a pod.

Prezentácia na prvú hodinu Mieru na 1. stupni

Hlavným cieľom lekcie Mier je vštepiť každému študentovi vlastenectvo a hlbokú hrdosť na svoju vlasť. Učitelia najmenších detí si však stanovili aj ďalšie úlohy:

  • oboznámiť deti s pojmami „mier“, „vlasť“, „rodná krajina“, „vlastenectvo“;
  • vysvetliť význam „bielej holubice“ ako symbolu;
  • interpretovať farby národnej trikolóry;
  • rozvíjať logiku, pamäť a pozornosť;
  • pestovať ľudskosť a ľudskosť vo vzťahu k ľuďom, zvieratám, prírode;

Výchovná lekcia o mieri na základnej škole (2., 3., 4. ročník) 1.9.2017

Moderná pedagogická literatúra ponúka veľa tradičných aj neštandardných možností, ako uskutočniť 1. septembra 2017 výchovnú lekciu o Miere na základných školách (2., 3., 4. ročník). Ale keďže klasické prednášky a semináre sú vhodnejšie pre stredoškolákov, je pre deti lepšie pripraviť niektorú z nezvyčajných foriem. Napr.:

  • prezentácia lekcie;
  • lekcia-hra;
  • kvízová lekcia;
  • lekcia-kvn;
  • štafetová lekcia;
  • lekcia kreslenia na tabuľu alebo asfalt;

Rovnako dôležité je počas hodiny Mieru používať názorné materiály a technické pomôcky. Žiakom základných škôl sa tak dá oveľa ľahšie vysvetliť podstatu zvolenej témy. Na výchovnej hodine Mier 1. septembra 2017 na základnej škole (1.-4. ročník) metodici odporúčajú použiť:

  1. Ilustrácie vojnových scén a pokojného života, ktoré možno zavesiť na tabuľu.
  2. Multimediálny projektor na odvysielanie prezentácie na tému vyučovacej hodiny;
  3. Karty s fotografiami a kresbami (symboly, vlajky, erby atď.), modely zemegule a národné atribúty.
  4. Remeslá vyrobené z papiera, plastelíny, prírodné materiály a recyklovateľných materiálov, ktoré si deti pripravili počas prázdnin.
  5. Kostýmy alebo masky, ak sú diktované témou lekcie Mier v Deň vedomostí.
  6. Hudobné kompozície vhodné k téme.

Aká je téma vyučovacej hodiny Mier na Deň vedomostí na základnej škole?

Tému mierovej hodiny určuje ministerstvo každoročne pred Dňom vedomostí. Ale pre základnú školu téma prvého triedna hodina počas akademického roka zostáva vždy to isté: základné myšlienky o vlasti a jej symboloch, protiklad medzi mierom a vojnou, ľudskosť a úcta k životnému prostrediu. Počas vzrušujúcej hodiny môže učiteľ použiť vlastnú prezentáciu alebo šablónu z internetu. Predtým, ako použijete prezentáciu niekoho iného, ​​je lepšie ju prispôsobiť určitej vekovej kategórii, úrovni rozvoja detí a scenáru triedy. Dôležité otázky na lekciu Mier na základnej škole:

  • Aké je mesto a aká je krajina, v ktorej žijeme?
  • Prečo sú na vlajke pruhy a čo signalizujú?
  • Ako sa vojna líši od mieru? Aká je hrozba vojny mierumilovným ľuďom?
  • Prečo si vážiť a vážiť si svoju vlasť?
  • Kto je patriot? Čo je vlastenectvo?

Logickým záverom výchovnej hodiny Mier na základnej škole (2., 3., 4. ročník) 1. septembra 2017 by mohli byť žiaci čítajúci básne venované priateľstvu, mieru, láske a jednote.

Ako učiť lekciu o mieri (5., 6., 7., 8. ročník) 1. septembra 2017

Akákoľvek lekcia by mala u detí vzbudiť záujem. Hodina mieru je navyše prvou a najdôležitejšou v školskom roku. Len tak môžu študenti materiál ľahko a efektívne vstrebať. Ako však viesť lekciu o mieri (5., 6., 7., 8. ročník) 1. septembra 2017 tak, aby deti pustili plynúce prázdniny a ponorili svoje myšlienky do témy, ktorú im predkladá učiteľ? Poďme na to krok za krokom:

  • Najprv zostavte scenár triedy, berúc do úvahy vekové charakteristiky študentov. 5., 6., 7., 8. ročník nie sú malé deti, ale ešte ani stredoškoláci. Koncept hodiny pre nich by mal mať kreatívny začiatok.
  • Po druhé, povoľte na hodine improvizáciu: počas hodiny, reakcie študentov, digresie atď.
  • Po tretie, začnite hodinu prekvapením, trikom, darčekom alebo iným prekvapením. Napríklad vás pozvať na návštevu slávna osoba z oblasti, kde sa škola nachádza (veterán, spisovateľ, umelec).
  • Po štvrté, na prezentáciu informácií použite čo najviac rôznych možností: zobraziť na obrázkoch, hlas vo zvukových nahrávkach, vysielať vo filmových fragmentoch, predvádzať v prezentáciách atď.
  • Po piate, viesť aktívny dialóg so študentmi a umožniť deťom slobodne vyjadriť svoje názory. Aj keď sa nezhoduje so všeobecne uznávaným. Individuálny prístup a prejav osobnosti 1. septembra na hodine Mieru v 5. – 8. ročníku sú viac ako aktuálne.
  • Po šieste, prekvapte svojich študentov. úžasné fakty, zábavné príbehy zo života, osobné postrehy a iné napínavé príbehy.
  • Po siedme, prevádzajte tematické hry aj v stredných triedach. Rovnako ako žiaci základných škôl, aj žiaci 5. – 9. ročníka milujú kreatívne hry na konkrétnu tému. Zahrajte si fázy formovania moci, vymenujte všetkých vládcov, pamätajte na vojny a ich účastníkov.

Hodina na Deň vedomostí v novom školskom roku v 5., 6., 7., 8. ročníku: video

Mirova posledná hodina na strednej škole 1.9.2017

Mierová hodina 1. septembra 2017 na stredných školách je poslednou príležitosťou pre učiteľov, ako vštepiť do myslí takmer dospelých ľudí silnú dôveru v potrebu pracovať pre dobro svojej krajiny, chrániť životné prostredie a rešpekt k starším generáciám. V 11. ročníku sú deti schopné nielen pozorne počúvať prednášku učiteľa, ale aj sa aktívne zúčastniť na seminári, pripraviť si časť prejavu a ozdobiť tabuľu tematickými výstrižkami, ilustráciami a portrétmi.

Súčasťou lekcie Mier na Deň vedomostí v 11. ročníku môže byť kvíz historická téma(o veľkých historických postavách či vedeckých spolupracovníkoch) alebo na športové témy (o športovcoch, ruských šampiónoch a propagátoroch aktívneho a zdravého životného štýlu). Učiteľ si tak po dlhých 10 rokoch štúdia bude môcť overiť, aké hlboké sú vedomosti stredoškolákov. Krátky úsek hodiny môže byť venovaný skvelým krajanom - vynálezcom, objaviteľom, inžinierom a iným experimentátorom. Možno medzi obyvateľmi mesta alebo dediny sú skvelí ľudia, ktorí súhlasia s tým, že sa v určený deň stanú hosťami školy. Takáto lekcia naplnená nezvyčajné skutočnosti a fantastické práce, budú určite zaujímavé pre absolventov.

Témy na hodinu Vedomosti v 11. ročníku 2017

Na hodine Mier, ktorá začína nový školský rok 1. septembra 2017, sa už tradične koná vzdelávací rozhovor so stredoškolákmi. Môže byť venovaný zdravému životnému štýlu, športovým úspechom, odvahe a statočnosti, mieru na zemi, ekologickým a environmentálnym problémom, úcte a úcte k starším generáciám, hrdosti na historickú minulosť krajiny. Tému poslednej vyučovacej hodiny Mier na strednej škole dňa 1.9.2017 vopred určia oprávnené orgány a odsúhlasí vedenie konkrétnej školy.

Mierová lekcia z 1. septembra 2017 je vynikajúcou iniciatívou, ktorá je jednoznačne zameraná na výchovu rastúcich občanov krajiny ako vlastencov, ktorí budú následne žiť a aktívne pracovať pre dobro svojej vlasti. Vykonajte prvú lekciu na Deň vedomostí v novom školskom roku tak, aby Základná škola, a seniorské ročníky nielen zaujali, ale aj inšpirovali ku krásnym a milým vlasteneckým činom. Už máme pripravené témy, videá a prezentácie na triednické hodiny 1.-11. ročníka, ostáva už len využiť tipy a pristupovať k organizácii originálne a kreatívne.



Zdieľam: