Minta technológiai térkép egy francia leckéhez. Tanárképző Központ

Solodkova Nina Ivanovna
Oktatási intézmény: GBOU Iskola 1078. sz
Rövid munkaköri leírás:

Megjelenés dátuma: 2017-04-05 útvonalválasztás Francia lecke a „Kisállatok” témában Solodkova Nina Ivanovna GBOU Iskola 1078. sz Csoportos munkatípusok alkalmazása a lefedett anyag rendszerezésére, általánosítására

Kiadási tanúsítvány megtekintése


A francia óra technológiai térképe a „Kisállatok” témában

osztály: 5

Tárgy: francia.

Tanár: Solodkova N.I.

Téma: „Kisállatok”.

Óratípus: lecke az ismeretek rendszerezéséről és általánosításáról.

Tervezett eredmények és UUD.

Tárgy: lexikai egységek aktiválása a témában, nyelvtani anyag (1. és 3. csoport igék jelen ideje, főnevek többes száma), készségek kialakítása szóbeli beszéd.

Kognitív: az ismeretek rendszerezésére és strukturálására való képesség.

Kommunikációs készségek: gondolatok kifejezésének képessége, csapatmunka.

Szabályozás: cél kitűzése, tervezés, ellenőrzés, nehézségek tudatosítása, korrekció.

Személyes: önrendelkezés.

Források: UMK Beregovskaya E.M., Beloselskaya T.V. "Kék madár". Tankönyv 5. osztály számára oktatási szervezetek. Második idegen nyelv. M, „Felvilágosodás”, 2016. előadás „Állatok” témában, szóróanyag feladatokkal, rajzfilm, hangfelvétel.

A lecke lépései

Tanári tevékenység

Tevékenység

hallgatók

UUD kialakulása

1. Bevezető szakasz.

Szervezési szakasz.

Cél:érzelmi kapcsolat kialakítása és pozitív attitűd kialakítása az előttünk álló munkához.

1. Köszöntjük a diákokat.

jó napot, mes csecsemők!

– Je suis contente de vous voir.

Commençons notre leçon! Quel temps fait -il?

A tanulók felkészülnek a munkára és válaszolnak a tanár kérdéseire.

Személyes UUD:önrendelkezés

Kommunikatív:

2. Az óra céljainak és célkitűzéseinek meghatározása. Motiváció a tanulók tanulási tevékenységéhez.

Rajzfilm "Kis Nicolas"

Az óra témáját és célját a tanulókkal párbeszédben vitatják meg és alakítják ki.

A tanár igyekszik a tanulók számára személyesen értelmessé tenni az óra célját.

Tisztázza a témát és a célt (állatszeretet, természet)

1. dia (Exupery), 2. sz. (mi vagyunk a felelősek...)

Rajzfilm nézése. Határozza meg az óra témáját! Az óra célját a tanárral párbeszédben beszéljük meg és alakítjuk ki.

Szabályozási UUD:

célmeghatározás

Kognitív UUD:

kognitív cél önálló azonosítása és megfogalmazása.

3. Főszínpad. Az ismeretek frissítése. A tanulók felkészítése az általános tevékenységekre

3. dia (többes szám)

Előadás a tanulók tudásának rendszerezése a lexikai egységek használatában az „Állatok” témában és a nyelvtani anyagban.

1. számú melléklet

A bemutató megtekintése.

Ismételje meg a kórusban végzett oktatás példáit többes szám-al végződésű főnevek. Az első csoport igék konjugálása jelen időben (versenyforma) Írjon párbeszédet - dolgozzon kártyákon egy csoportban.

Kognitív UUD: tudás strukturálásának képessége

Kommunikatív: a gondolatok kifejezésének képessége.oktatási együttműködés tervezése a tanárral és társaival.

4. Testnevelési perc

Egészségmegőrzés

A tanulókkal közösen végez gyakorlatokat (számlálás) 3. sz

Gyakorlatokat végez a tanárral együtt (ismételje meg a számolást)

Kommunikatív: Munka csoportban.

5. A tudás és készségek alkalmazása új helyzetben.

Csoportos munkaszervezés szóróanyag segítségével (rejtvény összeállítási feladatok, végrehajtási sorrend). 2. számú melléklet

Csoportokban dolgoznak. A 36. oldalon található szöveg, a 37. oldal 23. gyakorlata alapján fogalmazz meg egy találós történetet a másik csapatnak.

Kommunikációs UUD: gondolatainak kellő teljességgel és pontos kifejezésének képessége. Munka csapatban.

6. Az asszimiláció ellenőrzése.

4. számú dia

Szövegértési kérdéseket vezet be. Hangfelvételt készít.

5. számú dia

A modellnek megfelelő önkontrollt kínál.

Ismerkedjen meg az önkontroll eredményeivel.

Ismerkedjen meg az ellenőrző kérdésekkel. Hallgassa meg a szöveget. Végezzen önellenőrzést a modellnek megfelelően.

Szabályozó UUD: ellenőrzés, értékelés.

Személyes UUDértékelje saját oktatási tevékenységét: eredményeit, a kudarcok okait.

7. . A végső szakasz.Tájékoztatás a házi feladatról, utasítások a feladat elvégzéséhez.

6. számú dia Állatkert. Az állatkert igazgatójaként mutatkozik be Segítséget kér a szökött állatok megtalálásához.1. Jellemezni őket. 2. Rajzolja le őket (a tanulók kérésére).

Írd le d.z. Ők választanak.

Személyes UUD:

önrendelkezés

8. Reflexió (az óra eredményeinek összegzése) A munka eredményeinek elemzése, tartalma, következtetések levonása a tanult anyag alapján.

Tudja meg, mit tanultak a tanulók. Megvalósult az óra célja? Egyetért vagy nem ért egyet a tanuló önértékelésével. A hangulatuk.

4. számú melléklet

A csoportok képviselői beszámolót készítenek a feladatok elvégzéséről.

Következtetéseket vonnak le arról, hogy milyen új dolgokat tanultak meg.

Adjon önértékelést a tevékenységekről. Hasonlítsa össze a tanár értékelésével. Válassza ki a hangulatának megfelelő hangulatjelet.

Szabályozási UUD:

– kapcsolatot teremteni egy tevékenység célja és eredménye között

Személyes UUD:

– értékelje saját hozzájárulását a csoport munkájához

1. függelék Párbeszédkártyák

Te vagy állat?

Quel âge il a?

De quelle couleur il est?

Combien de pattes il a?

Qu’ est ce qu’il rüh?

Tu aimes ton chat?

J' ai un chat il s'appelle Mouche.

Il a deux ans.

Il est blanc et noir.

Il a quatre pattes.

Il mange des poissons.

J' aime mon chat.

2. függelék Eljárás.

1. számú csapatfeladat: írj egy rejtvényt egy állatról (macskáról)

Eljárás

2. számú csapatfeladat: írj egy rejtvényt egy állatról (kutyáról)

Eljárás

1. Használja a 37. oldalon található 23. gyakorlatot történetvázlatként.

2.Minden csapattag válaszol a kérdésre anélkül, hogy megnevezné az állatot.

3. A kapott válaszokat egyesítsd történetté!

4. Válassza ki, hogy ki fog válaszolni, és ki rajzolja le az állatot.

5.A kiválasztott csapattag elmondja a rejtvényt.

6. A második csapat kitalálja az állatot.

7. Miután a másik csapat megválaszolta a rejtvényt, rögzíts egy képet az állatodról a táblára.

3. függelék. .

A francia óra technológiai térképe
Tanár: Fisenko T.N.
osztály: 7
UMK: A.S. Kuligina, A.V. Shchepilova „Barátod a francia nyelv” Moszkva: Felvilágosodás, 2014
Az óra témája: „Les grands hommes du monde” (6. „Les merveilles technologiques”)
Az óra típusa: kombinált óra
Cél: a lexikogrammatikai készségek és beszédhasználati képesség fejlesztése A rendszerezés és alkalmazás feltételeinek megteremtése
ismeretek a „találmányok” témában
 kognitív aspektus: A tanult témában szókincshasználati készségek fejlesztése valós kommunikációs helyzetekben, beszélgetésben
a tudomány vívmányait, amelyeket felhasználnak Mindennapi élet, szokatlan találmányokkal való ismerkedés;
 fejlesztési szempont: a nyelvi találgatás, az elemzés, a hallottakból következtetések megfogalmazása és a tervezés képességének fejlesztése
saját nyilatkozatok, a produktív beszédműveletek képességének fejlesztése, a képzelet fejlesztése;
 oktatási szempont: mások munkája és kreativitása iránti tisztelet meghonosítása;
 oktatási szempont: a tanult lexikai anyag aktiválása, lexikális beszédkészség formálása, képességfejlesztés
olvasás és hallgatás konkrét információk kinyerése érdekében, a páros, csoportos munkavégzés képességének fejlesztése, keresési készségek fejlesztése
információ az interneten; ehhez kapcsolódó feladat a lexikai egységek elsajátítási szintjének rejtett ellenőrzése.
Tervezett eredmények:
Személyes:
a kommunikációs kompetencia kialakítása a társakkal és a felnőttekkel való kommunikációban az oktatási tevékenységek során; képződés
általános kulturális identitás
Tantárgy:
tanult szókincs képzése „Nagy emberek” témában; nyelvtani ismeretek képzése a „múlt idő” témakörben; fejlesztés
monológ és dialógus készség; hallási képességek
Metatárgy:
a tanulási célok önálló meghatározásának képessége; kutatásalapú tanulási tevékenységek fejlesztése; kommunikatív fejlesztése
kompetenciák, beleértve a másokkal való interakció képességét
Az óra felszerelése:
UMK, CD hangfelvétellel, prezentáció, laptop/képernyő, képek „A tudomány csodái” témában, dobozok feladatokkal, szavak papírlapokra
feladatok elvégzése,
A lecke lépései
Idő
Az órák alatt
Tanári tevékenység
Az óra kezdete.
1 perc A tanár köszönti a tanulókat és megkérdezi, hogy vannak

p/p
1
Tevékenység
hallgatók
Gyerekek válaszolnak

Mozgósítás
színpad.
Bonjour, mes chers ami! Je suis très contente de vous revoir, s’il vous pleit!
Hogy van?
2
Célmeghatározás
3 perc A tanár érzelmi hangulatot teremt az óra céljának (témájának) meghatározásához:
A tanár szalagot, telefont, csavart mutat
Regardez, qu'en pensezvous, qu'estce que c'est?
Oui, d'accord! Et pourquoi je vous ai montré tout ça?
Peutêtre, et encore?
Oui, vous avez absolument raison (bemutató a képernyőn: megjelenik az óra témája)
. Et notre cours c'est un cours de recherche scientifique.
A tanár elmagyarázza, hogyan fogja irányítani a tanulók munkáját az órán
Et moi, je vais apprécier votre travail en mettant les plus dans ce tableau

üdvözlettel
És
beszéljenek a sajátjukról
jólét
jó napot
Merci, ça va/ça va
très bien/ça va bien
Et vous?
Diákok válaszolnak
kérdések,
tovább
Expressz
a tiéd
kitalálni
az óra témájával kapcsolatban
C'est un stylobille ou
nem hordozható
nélkül
parapluie ordinateur et
Internet

­
3
Fő rész
lecke
1.Ismétlés
tanult
szókincs a témában
"Nagyszerű emberek
béke"
7 perc
Pour faciliter notre recherche: premièrement, je vous donne le plan de notre cours à chacun de
vous
A tanár csoportokban szervezi a munkát:
On travaille en 3 groupes par 4 (3) personnes et comment seront ces 3 groupes on peut savoir à
l'aide de ces cartes "Les recherchers", "Les ecologists", "Les menagers"
A tanár a feladatot a „Szótár” terv első pontja szerint fogalmazza meg:
Je vous donne 23 minutes pour előkészítő ce devoir
A tanár az idő lejárta után ellenőrzi a feladatot.
A tanár rögzíti a tanulók válaszait. A tanár megjegyzéseket fűz a műveletek végrehajtásához
A diákok válnak
körben és osztva
három
csapatok

tanár

tanulók:
Très bien, mes chers amis!
A tanár érzelmi hangulatot teremt a feladatok elvégzéséhez:
­
A tanár felkéri a tanulót, hogy olvassa el a gyakorlat feladatát:
Lis, s’il te plait, le devoir
A tanár párba szervezi a munkát, és tisztázza a feladatot:
On va diviser cet exercice en quelques party et on travaille par deux: 1 pár – 1 frázis; 2 pár
– 2 mondat; 3 pár – 3 frázis; 4 pár – 4 frázis
Je vous donne 3 minutes pour exécuter ce devoir. Ouvrez vos cahier et écrivez la date et le numéro
d'exercice. dans vos cahiers
A tanár az idő letelte után ellenőrzi a feladatot:
Lisez, s’il vous plait, vos réponses. Kezdettől par la première paire.
Diákok egyenként
minden csapattól
fogadj szavakat
(Által
ugyanaz
darabonként mennyiség)
Très bien, on sais déjà le nom du peintre, il nous reste de trouver les noms du tableau et du musée
A tanár felajánlja a házi feladat ellenőrzését a munkafüzetekben:
Maintenant ouvrez, s'il vous plait, vos cahiers d'activité à la 63. oldal 7. gyakorlat que vous avez
fait à la maison. Et lisez chacun fia turné
13 perc
A tanár segít összefoglalni a második vizsgálatot, és segítséget kér egy diáktól:
A tanár azt javasolja, hogy végezzen egy gyakorlatot a nyelvtani témák megerősítésére.
„Kommunikáció. úrvacsora" munkafüzetekben. A tanár megfogalmazza a feladatot és
biztosítja, hogy a tanulók csoportokban dolgozzanak:
Tournez la page de vos cahiers d'activité: 8. gyakorlat. Pour que votre travail soit plus actif on fait
cet gyakorlat hu 2 groupes comme au début de notre leçon. Je vous donne 23 minutes et après cela
chacun de 2 groupes à tour de role va lire seulement les verbes. Les kifejezések 1,2,3 – c’est pour le 1
groupe, les kifejezések 4,5,6 – c’est pour le 2 groupe
A tanár 23 perc elteltével ellenőrzi a gyakorlatot:
Et bien, je vous écoute, oncomencement par le 1st groupe
2.Képzés
nyelvtani
készségek benne
témákat
"Múlt

A diákok fellépnek
feladat 23-án belül
perc, dolgozz be
csoport: olvasd el a szavakat
és meghatározza őket
a kívánt kategóriát
A diákok felváltva
minden csapattól
kijön
Nak nek
interaktív tábla
és a segítségével
interaktív tábla
csatolja a szót
a kívánt oszlopot, mikor
kommentálva ezt
az övék
akciók:
(használt technika
egészségmegőrző
technológiák)

idő"
A tanár feljegyzi a tanulók munkáját, és segít összefoglalni a tanulmány harmadik szakaszát,
segítséget kér a tanulótól:
C'est vraiment magnifiquen votre travai!
A tanár érzelmi hangulatot teremt a hallgatási feladat elvégzéséhez, kérdez
az egyik tanuló odamegy a táblához, és kiválasztja a helyes választ
A tanár meghallgatási feladatot fogalmaz meg:
On va écouter le texte 2 fois et va faire ce test. Új zsírkréták jó minőségű változata
dans vos manuels. Lisez tout d'abord l'information du test quelques secondes
A szöveg meghallgatása után a tanár kétszer ellenőrzi, hogy a tanulók megértették-e:
Alors, moi, je commence la fraze et vous la finissez, on lit à tour de rôle
A tanár értékeli a tanulók munkáját:
Merci, mes chers amis, un bon travail!
A diákok nyitnak
tankönyvek a 113. oldalon
és keress egy gyakorlatot
1
Egy diák olvas
hangosan

gyakorlat
feladatok
A tanár összegzi és értékeli a tanulók munkáját; mutatja a képet, ami volt
eredetileg kigondolva:
Bravo, gratulálunk! Je vous présente ce tableau
Munka az interaktív táblán

A diákok fellépnek
gyakorlat
füzetekbe írva,
párokban dolgozni;
minden egyes
párosít
egyenként kapja meg
javaslat,
V
amelyre szüksége van
megtalálja
múlt
idő, írd le
jegyzetfüzet,
ellen
bizonytalan
igealak és
ok
használat
nyelvtani

Jelölje be
itthon
feladatokat
Dolgozz be
dolgozók
jegyzetfüzetek
A tanár összefoglalja a feladatot és megfogalmazza a házi feladatot:
Pour fixer le bon résultat de l'expérience grammaticale cochez, s'il vous plait, A la maison vous
avez
trouverez
https://docs.google.com/presentation/d/1NB_y229T60CLCXktiMmJFKmYRSZEzE_uy59eXz3x3cw/edit#slide=id.pI
l fallait faire des petits projets de ce texte d’après les themes: On va écouter 2 personnes
comme
kötelesség
vous

formák.
Párok
dolgozni 3-ért
percek
olvas
Diákok
javaslatok és
sorok
megjegyzés
elkészült
akciók:
A diák közeledik
asztal,
megnyílik
dobozok és olvasmányok
információ:

A diákok kiemelik
gyakorlat a munkavégzésben
Mert
jegyzetfüzetek
végrehajtás
Házak
írásban

Házi
gyakorlat
5 perc
Tankönyv 66. oldal 6. gyakorlat
3.Fejlesztés
készségek
monológ
beszédeket
7 perc
4.Képzés
készségek
hallgat
Diákok
beszéljen tovább
adat
témák,
segítségével
információ
tankönyv

Hallgatók
szöveget kétszer és
végezze el a tesztet
tankönyv,
megjegyezve
ceruza
helyes opció
válaszolj, dolgozz
párban
Diákok
olvasd figyelmesen
teszt információk
néhány másodperc
Diákok
Expressz
az övék
válaszlehetőségek be
párok váltják egymást

Diákok válaszolnak
a tanár kérdéseire,
elemezni
információ
És
következtetést megfogalmazni
kutatás

7 perc
4
5. Fejlesztés
készségek
párbeszédes
beszédeket
Összegezve
óra eredményei.
Visszaverődés
Kiállítás
értékelések
5 perc A tanár arra ösztönzi a tanulókat, hogy mondják el véleményüket az óráról:
Notre point suivant c'est "Les merveilles de la technologie", c'estàdire vous, mes chers amis,
dites ce que vous avez appris et avez su faire pendant cette leçon
A tanár így összegzi a leckét:
Et moi, je vous dis vos résultats, vous pouvez les voir dans ce tableau. Je dis le nom et donne à
chacun de vous un papier avec les symbols pour notre cours de recherche. Chacun lis et ecris les
mots.

Diákok alkotnak
párbeszéd,
rendezése
kifejezések logikai
rendben, készülődés 3
percek.
Által
az idő lejárta
pár, aki lesz
első,
-től olvassa
szerepek párbeszéd hangosan:
Diákok
következtetést megfogalmazni
megfigyelések

Diákok
a tiéd
Expressz
vélemény a leckéről,
kifejezések használatával
tábla kezdetnek
az ajánlatodról:
­
­
­
J'ai appris...
Azt mondja...
Je peux...
A diákok közelednek

mi újat tanultál?
Mi volt a legérdekesebb?
A diákok válaszolnak a kérdésekre.
Professzor: Vous avez bien travaillé aujourd'hui. Qu'estce que vous avez appris de nouveau?
Qu'estce qui était le plus intéressant?

a tanárnak,
miután hallotta
a neved és vigye el
diplomák, magukat
láthatják az övéket
értékelje és adja meg
írásban
A tanár elköszön a diákoktól, és befejezi az órát:
Merci beaucoup encore une fois. Et à la prochaine
Notre tanfolyamok de recherche est fini
A diákok elköszönnek
tanárral:
Viszontlátásra
9. A lecke összegzése. Visszaverődés.
Merci pour votre travail. Vous avez bien compris et je pense que je vais vous mettre beaucoup de bonnes notes.
A tanár azt javasolja, hogy foglalja össze a leckét:
Miről beszéltünk ma az órán?
mi újat tanultál?
Mi volt a legérdekesebb?
A diákok válaszolnak a kérdésekre.
Professzor: Vous avez bien travaillé aujourd'hui. Qu'estce que vous avez appris de nouveau? Qu'estce qui était le plus intéressant?
Elève: Je pense que… J’ai appris que…

10. Házi feladat: készítsen jelentést Franciaország egyik kiemelkedő alakjáról
Házi feladat (differenciált):
Professzor: Votre devoir à votre choix:
I. Ecrivez un petit rapport d'un savant français. Repondez: Qui...? Comment s'appelle...? Quelles découvertes...? (legalább 57 mondat)
II. Ecrivez une lettre à votre relevante française Mathilde. (En 100 mots). Repondez à 3 kérdés: Estce possible de vivre sans science? Quelles
találmányok pouvezvous szám? Parlez du role de la science dans votre vie. Respectez les regles de la levelezés.
Professzor: Je vous remercie pour votre travail. Viszontlátásra.

1. óra technológiai térképe

Tárgy francia

Az első tanulmányi évre

Az óra témája: "Helló Franciaország! Ábécé. A beszédetikett képletei „Ismerjük meg egymást”. Pontszám 1-12.

Az óra típusa: lecke az új tananyag bevezetéséről.

Tervezett tanulási eredmények:elemi rendszerszintű nyelvi elképzelések kialakítása a vizsgált nyelvről (betűk és hangok).

Személyes:alakítsa ki az oktatási tevékenységek motívumait és a személyes felelősségvállalást a tanulási folyamatban.

Tantárgy:a kommunikációs készségek elsajátítása, mint a beszédaktus holisztikus megvalósításának eszköze kommunikációs helyzetben (párbeszéd-kérdezés, ábécé ismeretek ellenőrzése, számok 12-ig, szókincs elsajátításának ellenőrzése).

Metatárgy:használjon jel-szimbolikus eszközöket (betűket, szavakat), figyeljen és válaszoljon a tanár kérdéseire.

Erőforrás: tankönyv, munkafüzet, füzet új szavak lejegyzéséhez. Francia: 5. osztály:oktatási intézmények számára 2 órában Szerk. "Oktatás".

Szabályozó:

Kommunikatív:

Kognitív:

1. Szervezési mozzanat (2 min)

Pozitívan köszönti és felkészíti őket az órára, megszervezi figyelmüket.

Felkészülés a munkára. Koncentráld a figyelmet

Motiváció a tanulási tevékenységekhez, önrendelkezés

Oktatási tevékenységeinek megszervezése

Oktatási együttműködés tervezése tanárokkal és osztálytársakkal

Célmeghatározás

Figyelmes és kész az együttműködésre

2.. Beszédtöltés (5 perc)

Jó napot. Ravie de vous voir. Asseyez-vous.

Ouvrez vos livres a 4. oldalon

Ismételje meg a szavak kiejtését a tanár után.

lépésről lépésre végzett tevékenységek az eredmények elérése érdekében

önszabályozás

Interakció a tanárral.

Elemzés

Szakértői értékelési

3 Ismeretek felfrissítése (15 perc)

- Que savez-vous de la France?

A diákok megosztják egymással tudásukat és elképzeléseiket az országról.

A bemutatott anyag értékelése.

A szükséges kiigazítások elvégzése.

Interakció a tanárral.

Elemzés.

Tanári értékelés

4. Tanulási feladat kitűzése (2 perc)

Aktiválja a tanulók tudását. Létrehoz problémás helyzet.

Dites-moi,aimez-vous des poèmes?

Célokat tűznek ki, megfogalmazzák (tisztázzák) az óra témáját.

az önképzésre való felkészültség kialakítása

célmeghatározás

kérdéseket feltenni

kognitív célok és problémák megfogalmazása

tanári értékelés

5. Ismeretek felfrissítése, új anyag elsajátítása (17 perc)

Felajánlja egy vers megismétlését és lejegyzését az 1-12 számok alapján.

Ismételgetik a verset a tanár után, figyelve az új szókincsre.

A tanult anyag értékelése, pozitív önértékelés kialakítása

A cselekvések tervezése; a tanár értékelésének megfelelő észlelése; az intézkedés helyességének értékelése megfelelő visszamenőleges értékelés szintjén; az intézkedés szükséges kiigazítása annak befejezését követően értékelés alapján és az elkövetett hibák jellegének figyelembe vételével.

Saját vélemény megfogalmazása; tárgyalni és odaérni általános döntés közös tevékenységekben

Beszédmondat felépítése szóban

Önbecsülés.

6. Reflexió

(2 perc)

Reflexiót szervez.

A tanár tisztázza, hogy mindenki elérte-e a célt.

A tanár órán értékeli a tanulók munkáját.

A tanulók önértékelést végeznek, összefüggésbe hozzák a célt és az eredményeket, megfelelésük mértékét.

A kölcsönös és önbecsülési készségek kialakítása, a reflexiós készség. Értékelje saját oktatási tevékenységét: eredményeit, önállóságát,

kezdeményezőkészség, felelősségvállalás, kudarcok okai.

Végezze el az ellenőrzést munkájának egy adott szabványhoz való viszonyítása formájában. Végezze el a szükséges kiegészítéseket és javításokat a munkájában, ha az eltér a szabványtól (minta).

Vegyen részt a tanulási cél kollektív megbeszélésében

Információk rendszerezése, összehasonlítása, elemzése, összegzése és értelmezése

Önbecsülés.

Önteszt.

Osztályozás.

7. Házi feladat (2 perc)

Beszámol a házi feladatról.

Tanulj meg egy verset 1-12 számokkal.Laleç továbbestfini. Viszontlátásra.

Érzékelje az információkat, tudatosan írja le a házi feladatot

Elemek kiválasztása házi feladat

cselekvéseinek megtervezése

Lépjen kapcsolatba a tanárral

önuralom

5. osztályos francia óra töredékének technológiai térképe

a tankönyvhöz A.S. Kuligina „A barátod, francia”, a témában:

"Az iskolám".

A tanulók kommunikációs kompetenciájának fejlesztése (idegen nyelvi interperszonális és interkulturális kommunikációra való képesség és hajlandóság).

Tanulja meg a kapott információkat fogadni, felhasználni, elemezni, saját nyilatkozatokat alkotni a rábízott kommunikációs feladat megoldása érdekében.

Az óra céljai

Nevelési:

    Sajátítson el új lexikai egységeket és beszédstruktúrákat a megadott témában.

    Fonetikai és lexikai készségek fejlesztése.

    Javítani kell a szóbeli és írás"Az én iskolám" témában.

    Az ismeretek rendszerezése a lexikai egységek használatában.

    Lexikális készségek fejlesztése: tanuljon meg új szókincset beszédben használni.

    Javítsa a hallási kiejtési készségeket, tartsa be a francia hangok kiejtési normáit a hangos olvasás és a szóbeli beszéd során.

Nevelési:

    Az oktatási anyagok elsődleges asszimilációján alapuló önálló szóbeli megnyilatkozások megalkotásának képességének fejlesztése.

    Fejleszteni mentális funkciók a tanulók beszédtevékenységével kapcsolatos.

    Fejleszti a memóriát, a figyelmet, a nyelvi találgatást, a logikus gondolkodást, a képzelőerőt.

    Fejleszteni kell a megszerzett készségek új helyzetbe való átültetésének képességét.

    A reproduktív és termelő tevékenységre való képesség kialakítása.

Nevelési:

    Fenntartható motiváció kialakítása a francia nyelv elsajátítására.

    A francia nyelv kommunikációs eszközként való használatának igényének kialakítása.

    Bővítse a tanulók látókörét.

    Nevelje a beszélgetőpartner iránti tisztelet érzését, egyéni kommunikációs kultúrát.

    Toleráns hozzáállás kialakítása a francia nyelvű országok képviselőivel szemben.

Megalakult UUD

Személyes találatok:

    Hajlandóság és képesség az önfejlesztésre.

    A tanulási motiváció kialakítása és kognitív tevékenység.

    Barátságos és toleráns hozzáállás kialakítása más kultúrák értékeivel szemben

    Az általános beszédkultúra elsajátítása.

Meta-tárgy eredményei:

    Interdiszciplináris fogalmak és UUD elsajátítása, használatuk képessége az oktatási, kognitív és társadalmi gyakorlatban.

    Függetlenség az oktatási tevékenységek tervezésében és megvalósításában, valamint a pedagógusokkal és társaikkal való oktatási együttműködés megszervezésében.

    Egyéni oktatási pálya kialakítása.

A tárgy eredményei:

    Adott tantárgyra jellemző tevékenységek elsajátítása, új ismeretek megszerzése egy adott tantárgy keretein belül. akadémiai tantárgy, átalakításaik és alkalmazásaik.

    A terminológia ismerete kulcsfogalmak, módszerek, technikák.

Oktatási technológiák

információs és kommunikációs technológia, fejlesztési technológia kritikus gondolkodás, egészségkímélő technológiák, technológia probléma alapú tanulás, Kollaboratív pedagógia és csoporttechnológiák.

Az órák alatt

Idő szervezése

Szervezd meg a tanulók foglalkozásait az órán, mutasd be őket a nyelvi környezetbe

Elülső

Köszönti a tanulókat és kérdéseket tesz fel:

jó napot , mes csecsemők .

Asseyez-vous!

Hiányzik egyáltalán?

Quelle dátum est-ce aujourd'hui ?

Quel jour est-ce?

Megjegyzés ca va?

Köszöntsd a tanárokat és válaszolj a kérdésekre:

BAN BENonjour, Madame.

Tout le monde est là…est absent.

C'est le ____(dátum)

C est ____(a hét napja)

Ca va szuper

Ca va tres bien, merci.

Személyes:önfejlesztésre és önképzésre való felkészültség.

Az óra céljainak és célkitűzéseinek meghatározása.

Motiválja a tanulókat az óra témájának és célkitűzéseinek megfogalmazására

Elülső

Rejtvényeket oszt ki képekkel. Felajánlja, hogy gyűjtsön képeket rejtvényekből, és használja őket a lecke témájának meghatározásához.

Je vais vous donner des puzzles avec des images. Vous devez gyűjtői rejtvények. Quel est le sujet de notre leçon?

C pick rejtvények. Határozza meg az óra témáját!

Theme de notre leçon est l’école

Szabályozó: cél kitűzési képesség,

a tevékenység megszervezésének képessége

Fonetikai gyakorlat

Artikulációs apparátust kialakítani, egyéni hangokat gyakorolni, bevezetni az óra témájába

Frontális, egyéni

RÓL RŐLn kezdés notre leçon comme toujours par la poèsie. Regardez au tableau.

Le cartable

Dans un cartable d'écolier

Beaucoup de choses a peut trouveren

Gomme, stylo, zsírkréták, kahierek,

Regle livre et plumier.

On va lire et traduire cette poèsie.

Verssel dolgozni.

Olvass és fordíts

Egy iskolás fiú hátizsákjában

Sok mindent megtalálhatsz

Radír, toll, ceruzák, füzetek,

Szabálykönyv és tolltartó.

Szabályozó:

A vers meghallgatásának és kifejező hangos reprodukálásának képessége.

Az ismeretek frissítése

Új szavak szemantizálása

Tanult szavak ismétlése és új szavak bevezetése „Az én iskolám” témában, monológ beszédkészség fejlesztése.

Egyéni, frontális

Képeket mutat és szavakat mond

Répétons les mots nouveaux

Le tableau

Un cartable

Une asztal

Des chaises (székek)

Un zsírkréta

Une trousse (tolltartó)

Uncahier

Un stylo

Une gomme (radír)

Une regle (vonalzó)

La craie (kréta)

Le marqueur (jelző)

Faites des javaslatok. Par példa: J"ai un stylo et un crayon. Je n"ai pas de marqueur.

Ismétlés rajzok alapján (gyűjtő és egyéni munka).

C hagyja el a jelentkezését.

Általános oktatás:

Képes munkavégzés, nyelvi találgatás, új szavak gyakorlása

Testnevelési perc

Teljesítmény testmozgás

Csoport

Fizikai gyakorlatok elvégzését kínálja

Levez-vous, faisons de la gymnastique!

Felállnak, énekelnek és mozdulatokat hajtanak végre a Torne, tourne petit moulin mondókával

egészségtakarékos órarend betartása;

A készségek és képességek fejlesztése

Íráskészség fejlesztése

Mindegyik párnak ad egy papírlapot szavakkal, amelyekből mondatokat kell alkotniuk, és le kell írniuk egy füzetbe.

Composez les propositions et inscrivez-les au cahier

( J"ai un crayon noir et une longue regle.

Nous avons beaucoup de chaises et les tables dans la classe.)

Lisez les propositions

Nous travaillons dans les vapeurs

Írj mondatokat egy füzetbe

Személyes: a társadalomkritikai gondolkodás alapjainak kialakítása

Házi feladat magyarázata

Előzze meg a nehézségeket a házi feladat elvégzése során

Összefoglalja a leckét és elmagyarázza a házi feladatot:

Apprendre les nouveaux mots par coeur

Tegyen fel kérdéseket a házi feladattal kapcsolatban.

Személyes:

előrejelzés

munka eredménye,önrendelkezés.

Kognitív:

Általános oktatás:

Tudás strukturálásának képessége.

Visszaverődés

Azonosítsa az órai problémákat és az órán elvégzett feladatok hatékonyságát

Összegezve:

Que vous aimez?

Qu"était dificile?

Érdekes...?

Je suis contente de votre travail. Vous êtes actifs et travailleurs! Merci à tous!

Viszontlátásra!

Megválaszolják a kérdéseket és reflektálnak.

Je peux répondre aux kérdések.

Je connais beaucoup de mots nouveaux.

Viszontlátásra!

Személyes: az ismeretszerzés minőségének és szintjének tudatosítása;

Cselekedeteinek korrekciójának képessége

- megérteni a siker/kudarc okait

A francia nyelvóra technológiai térképe

Tanár neve: Anikina Julia Valentinovna

Munkavégzés helye: MBOU Kalacheevskaya 6. számú középiskola, Kalacha Voronyezsi régió

Tétel: Francia

Osztály: 9

UMK:„A barátod, francia, 9. osztály” A.S. Kuligina, A.V. Shchepilova az általános oktatási intézmények 9 osztályához.

Tantárgy: Szabadidő és hobbi: Az olvasás tanulságos! (francia írók).

Az óra helyszíne tanterv: szakasz második leckéje.

Az óra típusa: kombinált.

Célok:

1. Oktatási: A témában korábban megszerzett ismeretek rendszerezésének, általánosításának feltételeit teremteni.

2. Fejlesztő: A képzelőerő, a logikus gondolkodás, az emlékezet, a megfigyelés, a beszéd kifejezőkészségének, az elemzési képesség, a páros munkavégzés fejlesztése.

3. Nevelés: A tanult nyelv kultúrája iránti érdeklődés felkeltése, tisztelet meghonosítása, a francia irodalom, a szellemi és erkölcsi értékek megismertetése, a kulturális látókör bővítése.

Az óra gyakorlati céljai: Fejlesztés: beszédkészség, műfordítás, hallás, szociokulturális kompetencia fejlesztése.

Technológiák: kommunikatív személyközpontú tanulás, fejlesztő tanulás, a tanulás differenciált és tevékenységalapú megközelítése.

Erőforrások: „A barátod francia, 9. osztály” tankönyv, A.S. Kuligina, A.V. Shchepilova az általános oktatási intézmények 9. osztálya számára, egy videórészlet a francia iskolások véleményéről a szabadidőről, egy francia színésszel készült interjú videórészlete, egy számítógép, egy kivetítő, egy multimédiás bemutató, hangfelvételek, szóróanyagok a leckéhez ( kvíz francia írókról, interjú kérdőív)

Tervezett eredmények

Tantárgy

Metasubject

Személyes

1) ismételje meg a tanult LE-ket, aktiválja a szókincset a témában nyelvi és beszédgyakorlatok sorozatában;

2) ismételje meg a tanulmányozott nyelvi struktúrákat, amelyek használatot igényelnek:

4) fejleszti a tanulók beszédkészségét

6) fejleszteni a tanulókban az idegen nyelvű szövegek észlelésének és a szükséges információk kinyerésének képességét.

7) fejleszteni a tanulókban a cselekvési képességet rövid üzenet a látottak alapján;

8) fejleszteni a tanulókban az alátámasztó diagram készítésének és elkészítésének képességét Rövid leírás

1) fejleszteni a tanulókban az óra témájának előrejelzésének képességét;

2) fejleszteni kell a felnőttekkel és társaikkal való interakció képességét az oktatási tevékenységek során;

3) az egyéni, páros és csoportos munkavégzés képességének fejlesztése;

4) fejleszteni kell az oktatási tevékenységek jelentőségének és jelentésének értékelésének képességét, megérteni sikerének/kudarcának okait;

5) fejleszteni a tanulók azon képességét, hogy felismerjék más nézőpontok létezését, és mindenkinek joga van saját véleményére és véleménynyilvánítására.

6) fejleszteni a tanulókban azt a képességet, hogy az idegen nyelven folytatott kommunikációs tevékenységek során önmegfigyelési és önértékelési szabályozó tevékenységeket hajtsanak végre.

Kognitív:

Általános oktatás

1) készség az oktatási és kognitív problémák elfogadására és megoldására;

2) a lényeges információk szövegekből való kiemelésének képessége;

4) a szóbeli beszéd helyes felépítésének képessége;

összerakós játékaik

1) a logikus érvelés képessége;

2) a helyzet jelentésének különféle eszközökkel (diagramok, jelek) történő kifejezésének képessége;

Kommunikatív:

2) szervezőképesség oktatási együttműködés valamint közös tevékenységek a tanárral és társaival;

3) kezdeményezőkészség a közös fellépés megszervezésében, valamint kölcsönös segítségnyújtás a feladat végrehajtása során.

Tanári tevékenység

Tanulói tevékenységek és várható eredmények

Kognitív

Kommunikáció

Szabályozó

Megtett intézkedések

Megtett intézkedések

Kialakult tevékenységi módszerek

Megtett intézkedések

Kialakult tevékenységi módszerek

1. szakasz – szervezési. Cél: a tanulók felkészültségének megszervezése az idegen nyelvi órára, átállás más nyelvi környezetbe, pszichológiai felkészítés a tanulási tevékenységekre.

Diákok köszöntése fenntartható használatával beszédklisék.

Pozitív érzelmi hangulatot teremt

Beszédklisék használata

A tanórára való felkészültség önszerveződése

Adjon szóbeli választ köszönés formájában.

Töltse ki az óra eredménykártyáit, írja be a dátumot, és válassza ki a leckére való készenléti ajánlatot.

Lépjen kapcsolatba a tanárral.

Beszédinterakció a frázisok szintjén, a beszédetikett normáinak megfelelően.

A jelek fogadása az oktatási tevékenységek megkezdéséhez.

Pszichológiai felkészültség a pihenésből az oktatási tevékenységbe való átmenetre.

2. szakasz – motivációs. Célok és célkitűzések meghatározása az órán. Cél: Bevonás az oktatási tevékenységekbe személyesen jelentős mértékben

Problémahelyzetet teremt, amely arra ösztönzi a tanulókat, hogy a diákon lévő anagramma segítségével fogalmazzák meg az óra célját.

Videót mutat http://www.french1959.eu/archives/2014/12/10/31115310.html francia iskolások nyilatkozataival a „Szabadidő, hobbik” témában, és felajánlja annak kiválasztását, hogy ki mit csinál/nem csinál, a válaszok feltüntetésével a kártyán

Emlékeznek arra, amit a vizsgált kérdéskörről tudnak (sportágak, időtöltések) Az új anyagok tanulmányozása előtt rendszerezik az információkat.

Feltételezéseket tesznek. Írd fel a válaszokat a válaszkártyára.

1. számú melléklet

Önálló szelekció - kognitív cél megfogalmazása, probléma megfogalmazása.

Lépjen kapcsolatba a tanárral a frontális módban folytatott beszélgetés során.

Hallgassa meg a beszélgetőpartnert, alkosson a beszélgetőpartner számára érthető állításokat, fogalmazza meg saját véleményét, álláspontját.

Hozzon döntéseket és hozzon önálló döntéseket az oktatási és kognitív tevékenységekben. értékelje tudatlanságuk területét, tűzzen ki oktatási célokat és célkitűzéseket (a tanár segítségével határozza meg, mit kell még tanulni ebben a témában)

Legyen képes tevékenységét a kitűzött célnak megfelelően megtervezni.

3. szakasz– ismeretek frissítése, nyelvi nehézségek enyhítése.

Cél: Gondolkodási készség és annak tudatosítása, hogy új cselekvési módot kell kiépíteni

Korábban tanult lexikai egységek ismétlése és újak bevezetése segítséggel

asszociogram felépítése Megkérdezi, hogy a lire szó milyen asszociációkat vált ki a srácokban.

Olyan kérdéseket tesz fel, amelyek személyes értékelést és álláspontjuk érvelését igénylik.

A táblán az asszociatív kapcsolatok helyreállításával látható a fő koncepció vizuális feltárása.

Tanuljon meg új lexikai egységeket ebben a témában.

Közösen aktiválják és reprodukálják a kapott információkat.

Rájön

aktualizálása, rendszerezése

korábban szerzett ismereteket a témában.

Nevezd meg a szavakat.

Kérdésekre válaszolnak, személyes véleményt nyilvánítanak, kiegészítik egymást, egyetértést és egyet nem értést fejeznek ki.

Tudjon aszerint hallgatni

céllal

telepítés.

Elfogad

és mentse el a tanulási feladatot.

4. szakasz– ismeretek és készségek általánosítása, rendszerezése, új ismeretek elsajátítása.

Cél: A tanulók felkészítése az általános tevékenységekre. Reprodukció új szinten.

Problémás helyzetet teremt a tanulási feladat meghatározásához.

Felajánlja, hogy röviden beszél valamelyik íróról.

Kikapcsolódás. Ellenőrző gyakorlatot végez „Utazás” a stressz enyhítésére. 2. függelék

Diákelőadások.

A tanár csukott szemmel hallgat, és beleképzeli magát egy adott helyre.

Legyen képes véleményt nyilvánítani egy témáról.

Legyen képes egyik tevékenységtípusról a másikra váltani.

Ők mondják.

Egyéni munka.

Hallgassa meg a beszélgetőpartnert, fejtse ki és érvelje saját véleményét, jusson közös véleményre.

Hallgassa meg magát és a kommunikációs folyamat többi résztvevőjét.

Vélemények kifejtése fontossági sorrendben

Tudjon aszerint hallgatni

céllal

telepítés.

Elfogad

és mentse el a tanulási feladatot.

Legyen képes hallgatni.

5. szakasz– Az ismeretek és készségek alkalmazása új helyzetben.

Cél: Az ismeretek korrigálása, megszilárdítása, a készségek fejlesztése és az ismeretek és készségek alkalmazása új körülmények között.

Felajánlja a hallgatóknak, hogy készítsenek interjút egy színésszel egy rögtönzött videohíd segítségével.

Felkéri a tanulókat, hogy dramatizáljanak részleteket a műből.

Végezze el a feladatot, hallgassa meg az interjút, kapcsolja össze a kitűzött céllal.

Részleteket állítanak színpadra, Ilja Frank módszere szerint olvasnak, és egy irodalmi mű videórészletét adják át.

Érje el célját saját memória- és gondolkodási erőforrásainak felhasználásával.

Válaszoljon a feltett kérdésre.

Kérdéseket tesznek fel.

Fejleszti a kreatív képességeket.

Építsd meg saját állításod szövegét!

Kifejezéssel olvasni.

Egyénileg és párban dolgoznak, önuralmat és kölcsönös korrekciót gyakorolnak.

Végezzen önkorrekciót.

Segítségnyújtás az együttműködésben

Objektíven értékelje partnere munkáját.

6. szakasz– Az asszimiláció ellenőrzése. Cél: Az elkövetett hibák megbeszélése és azok kijavítása

A tudás asszimilációjának ellenőrzésére egy kvízt kínálnak francia szerzők életrajzairól és műveiről. Felkérést kap, hogy válaszoljon a kérdésekre és teljesítse a feladatokat.

Végezzen egy gyakorlatot, amelynek célja egy logikus következtetés levonása a javasolt helyzetnek megfelelően. Kártyával dolgozni.

3. függelék

Az új megszerzett ismeretek rendszerezése, differenciálása.

A kapott információk független összegzése.

Beszéljétek meg és tegyetek fel kérdéseket

Tegyen fel kérdéseket, rögzítse a válaszokat űrlapokon, válaszoljon kérdésekre

Használjon tematikus szókincset a minipárbeszédekben

Rendszerezze saját nyilatkozatának szövegét!

Dolgozzon egyénileg, és vonjon le következtetéseket

Csoporton belüli interakció végrehajtása.

Adja meg a kvíz eredményeit.

Fejlesztik a keresési és kutatási készségeket.

A hibák és a végrehajtási idő kölcsönös ellenőrzése

7. szakasz - a házi feladattal kapcsolatos információk, az elkészítési útmutató.

Cél: A megszerzett ismeretek további önálló alkalmazása

Elmagyarázza a házi feladatot.

A tanuló szintjének megfelelően 2 féle házi feladatot kínálnak.

A házi feladat tartalmának vizuális megismerése és a kitöltési útmutató,

válassza ki a feladatát.

Határozza meg a megszerzett ismeretek alkalmazási körét!

Beszéljétek meg és tegyetek fel kérdéseket

Propedeutika kommunikatív feladat önálló kitűzésére és végrehajtására.

Önállóan határozza meg a feladat elvégzésének nehézségi fokát és a szükséges segítséget.

Hajlandóság önálló cselekvésre a megszerzett tudás reprodukálása és alkalmazása érdekében.

8. szakasz– reflexió (a lecke összefoglalása)

Cél: A kitűzött feladatok összefüggése az elért eredménnyel, további célok kitűzése.

Megkéri a tanulókat, hogy válasszanak a kifejezések végét

Jeismerkednique..

Il est utile...

Je conseille de…

J'ai appris que...

Il est necessaire...

J'ai aimé

Saját belső értékelésüknek megfelelően választják meg a mondatvégződéseket.

Elemezze saját tevékenységeinek eredményeit.

Közvetítsen értékelést saját tevékenységük eredményeiről.

Fejezd ki saját véleményedet, hallgass meg másokat.

Hasonlítsa össze a korábban kitűzött célt a tevékenység eredményével.

A tanulási feladat fenntartása, önkontroll és önértékelés gyakorlása.

1. számú melléklet

2. függelék

Reposons-nous un peu.

Relaxez-vous. Fermez les yeux. Présentez-vous que vous vous reposez au bord de la mer. A côté de vous se trouve la lisière de la forêt. Vous regardez l'eau. Au dessus de vous c'est le ciel bleu. Brusquement, vous vous etes trouvés dans un beau jardin. Autour de vous on voit un ocean de fleurs. Vous voyez un grand bouton rouge. C'est une rose. Vous sentez son arôme. Et maintenant vous etes au bord de la mer. Il fait chaud. Le soleil brille. Vous voulez vous baigner. Sur le sable brûlant vous allez vers la mer. Oh la la! Que l'eau est froide, comme la glace. Mais vous n'avez pas peur, vous nagez très vite comme un dauphin. Vous sautez et soudain vous volez avec la balle comme un oiseau. Vous volez, volez plus haut. Quelle joie! Quel bonheur! Quelle esély!

3. függelék

Les ecrivains francais

Victor Hugo(1802-1885) – ecrivain romantikus, költő, dramaturg. il est ne a Besancon. Son pere etait l'offficier de l'armee de Napoleon. Sa mer detestait Napóleon. Victor Hugo a közönség a magazinok irodalomjegyzékében. Ses livres les plus connus sonnt "La Cathedrale Notre-Dame de Paris", "Les Miserables".

Alexandre Dumas(1802-1870) – est ne a Villiers-Cotterets. Son pere etait le general de l'armee de Napoleon, mais il est mort tot. Alexandre Dumas a színházi darabok és a római történetek critja: „Les trois Mousquetaires”, „Le comte Monte-Cristo”, „La reine Margot”. Alexandre Dumas a legjobb színésznő. Il a eu un fils Alexandre, aussi ecrivain. Alexandre Dumas a Russie látogatása és a római „Voyage de Paris a Astrakhan” című könyvében.

Jules Vern(1828-1905) – est ne a Nantes, est devenu avocat comme son pere. Jules Vern a voyage beaucoup en Europe, aux Etats-Unis, a la Mediterranee. Jules Vern a ecrit les romances d'aventures et de science - fiction: "Les enfants du capitaine Grant", "20 milles lieues sous les mers", "Le capitaine de 15 ans".

Antoine de Saint-Exupery(1900-1944) – ecivain, újságíró és pilóta, pionnier de l’aviation francaise. A travaille dans le Journal „Paris – Soir”, a Visite la Russie. Az ecrit les livres sur les pilotes: „Vol de nuit”, „Terre des hommes”, „Courrier – Sud” és a „Le petit Prince”. Antoine de Saint-Exupery est mort lors d'un vol pendant la guerre.

Emile Zola(1840-1902) est ne a Paris. Az Il est l'auteur dela serie des romances sur la vie de Paris et de l'epopee sur la vie d'une famille. Emile Zola est mort tragiquement etouffe par le gaz.

Marcel Ayme(1902-1967) – ecrivain du XX siècle. Il a fait les etitudes de medecine mais n’a pas termine. Il a begince a ecrire apres une grave maladie. I a travaille a la radio és a la television. Il a ecrit des contes et des romances pour les enfants et les adultes.

Michel Tournier(1924) – ecrivain du XX siècle, des prix literaires, est ne a Paris. Il a fait les etitudes de philosophie. Il parle tres bien allemand. Il a travaille a la radio et dans les journaux. Il ecrit des contes et des romances pour les enfants et les adultes. Il est le professeur de l’universite de Londres.

TesztLes ecrivains francais

Melyik íróról beszélünk?.

1.Victor Hugo 2.Jules Vern 3.Michel Tournier 4.Emile Zola5.Alexandre Dumas 6.Marcel Ayme 7.Antoine de Saint-Exupery

1.Ils sont nes en 1802.

2. Leurs peres etaient officiers de l'armee de Napoleon.

3.Leurs peres etaient avocats.

4.Il a ecrit son premier livre avec ses deux freres.

5.Il a publie avec son free le magazin literaire.

6. Il est l’auteur des romans historiques.

7. Il est l’auteur des romances d’aventures et de science – fikció.

8. Il est l'auteur du roman „La Cathedrale Notre-Dame de Paris”.

9. Il est l’auteur des romances sur les pilotes.

10.Ils sont ecrivains du XX siècle.

11.Il est l’auteur des contes „Barbe bleue”, „Petit Poucet”.

12.Ils ont ecrit les pieces de színház.

13. Il ecrivait des poesies.

14.Il avait un fils Alexandre, aussi ecrivain.

15.Ils ont visite la Russie.

16.Il a travaille dans le journal.

17.Il s’est marie avec une actrice.

18.Il a beaucoup voyage.

19.Il etait pionnier de l'aviation francaise.

20. Il est l’auteur du conte „Le petit Prince”.

21.Il etait le meilleur eleve de sa classe.

22. Il est l’auteur des romans „Les enfants du capitaine Grant”, „20 milles lieues sous les mers”.

23. Il est l’auteur des romans „Le comte Monte-Cristo”, „La reine Margot”.

24. Il est l'auteur des romans „Vol de nuit”, „Terre des hommes”, „Courrier – Sud”

25.Il est mort pendant la guerre.

26.Sa mere detestait Napóleon.

27.Ils sont nes a Paris.

28.Il a ecrit des romans sur Paris.

29.Il a ecrit des romances sur la vie d’une famille

30. Il est mort tragiquement etouffe par le gaz.

31.Il est laureat des prix literaires

32.Il a kezdete a ecrire apres une grave maladie.

33.Il a fait les etitudes de philosophie.

34. Il a travaille a la radio et a la television.

35.Il a fait les etitudes de medecine mais n’a pas termine.



Ossza meg: